SanDisk Dünyanın İlk 200GB MicroSD Kartını Duyurdu

0
0
0
0
0
Hafıza çözümleri bazında oldukça değerli firmalardan olan SanDisk, dünyanın ilk 200GB kapasiteye sahip MicroSD kartını tanıttı.
Sizin de farkedeceğiniz üzere telefon üreticileri hala 16GB depolama kapasitesine sahip cihazlar üretmesine anlam verilemiyor. Fakat üreticiler de bu sorunu "MicroSD kart takın geçin" gibi bir düşünceye sahip olarak ürettiklerini düşünüyorum. Hemde maliyet ufak da olsa 16GB sayesinde kısılmış da oluyor.

Bu noktada yardımımıza yetişen MicroSD kartlarda da boyut karmaşası oldukça fazla. Bazı cihazlar 32GB'a kadar kart desteği sunarken bazıları ise 64GB'a kadar destekleyebiliyor. 128GB'tan da 2TB'a kadar artan destek skalasında telefonunuzun kapasitesini arttırabilmeniz için cihazın kaç gb'a kadar destek verdiğini de bilmeniz gerekiyor.



Bu haberimizde ise 256GB veya daha yüksek kapasitelere sahip kartları destekleyen cihazlar için ilgi çekici olacak. Çünkü SanDisk "Dünyanin İlk 200GB MicroSD Kartı"nı duyurarak bu kapasite konusunda rekoru eline geçirdi. Ultra microSDXC UHS-I gibi özelliğe sahip olan kart dakikada 1.200 fotoğraf aktarımı yapabilme gibi bir detaya sahip olmasıyla da ne kadar hızlı olduğunu da gösteriyor.



Saniyede 90MB yazma hızı oldukça iyi olan kartın yanında gelen yuvaları ile kameralarda da kullanabilmenize yarıyor. Yani daha uzun süreli ve kaliteli videolar çekebileceğiniz Class 10 bir kartınız daha olabilir.

2000li yılların başında bilgisayarların kapasiteleri anca bu kadar büyük iken şimdi ufacık bir kartın içine küçültülmüş olması ise teknolojinin bir cilvesi olarak gösterilerbilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0