• Anasayfa
  • Donanım
  • SanDisk, Dünyanın En Yüksek Kapasiteli MicroSD Kartını Tanıttı

SanDisk, Dünyanın En Yüksek Kapasiteli MicroSD Kartını Tanıttı

0
0
0
0
0
​Yüksek çözünürlüklü kameralar, dolayısıyla yüksek boyutlarda fotoğraflar ve videoları da beraberinde getiriyor. Bir de bunların yanına kişisel dosyalar girdi mi (müzik, film vs) depolama alanı için microSD kartlar bile yeterli olmayabiliyor. SanDisk, tüm bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefleyen bir microSD kart tanıttı.
Yüksek çözünürlüklü kameralar, dolayısıyla yüksek boyutlarda fotoğraflar ve videoları da beraberinde getiriyor. Bir de bunların yanına kişisel dosyalar girdi mi (müzik, film vs) depolama alanı için microSD kartlar bile yeterli olmayabiliyor. SanDisk, tüm bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefleyen bir microSD kart tanıttı.

Bu zamana kadar en yüksek 128 GB microSD kart desteği sunan SanDisk, MWC 2015 etkinliğinde dünyanın en yüksek kapasiteli microSD kartını tanıttı. 200 GB’lık depolama alanı bulunan kart, birçok kullanıcının hafıza sorununu ortadan kaldıracağa benziyor. 

Ayrıca çok iyi aktarım hızına sahip olan bu kart, saniyede 90 MB veri aktarımı gerçekleştiriyor. Ortalama bir boyutla örnek alırsak eğer, dakikada 1000 adetten fazla fotoğraf transferi yapılabilecek.

200 GB’lık Ultra microSDXC UHS-I kartın fiyatıyla piyasaya ne zaman çıkacağına dair bir bilgi paylaşılmadı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0