SanDisk'ten Çift Yönlü Flash Bellek: USB-C ve USB-A Bir Arada!

3
1
0
0
0
SanDisk'ten Çift Yönlü Flash Bellek: USB-C ve USB-A Bir Arada!
USB-C bağlantı kapısı giderek yaygınlaşıyor. Üreticiler de yaygın USB-A bağlantısı ile USB-C arasında köprü görevi görecek cihazlar tanıtmaa başladı. SanDisk'in yeni ürününü bilikte inceleyelim.
Günümüzde birçok mobil cihaz ve ultrabook’ta USB-C kapısı kullanılmaya başlandı. USB-C bağlantısına sahip cihazlarda, diğer USB cihazları ile uyumluluğu sağlayabilmek için dönüştürücüler kullanılıyor. USB-A çıkışına sahip depolama birimlerinden yapılacak transferlerde ise USB-C kablolalara ihtiyaç var.

 Her İki Bağlantı Kapısını Destekliyor

Flash bellek üreticileri de her iki bağlantı kapısına sahip cihazlar arasında köprü görevi görebilecek ürünler geliştiriyor. Bir benzeri Belkin tarafından satışa sunulan USB-A / USB-C flash belleğe bir yenisi daha eklendi. SanDisk tarafından geliştirilen "SanDisk Ultra Dual Drive" adlı ürün her iki bağlantı girişine de destek veriyor.
 

 Sandisk Ultra Dual Drive'ın Özellikleri Neler?

USB-A olarak adlandırılan bağlantı birimi, zaten yıllardır bilgisayarlarımızda ve türlü donanımda bulunan klasik USB kapısı. Kısaca hatırlatacak olursak, USB-C ise yeni Macbook gibi, HP’nin Spectre adlı ultrabook’u gibi güncel ve üst sınıf cihazlarda bulunan bir bağlantı kapısı. Tabii ki bu yeni bağlantı türü üst sınıf mobil cihazlarda da yer alıyor. SanDisk’in UltraDual Drive’ı da USB 3.1 arabirimini kullanarak her iki kapıdan veri alışverişi yapabiliyor. Saniyede 130 ila 150 MB arasında okuma hızı sunan cihaz 16 GB’tan 128’a kadar 4 farklı seçenek ile geliyor. Başlangıç fiyatı ise 19.99 dolar olarak açıklanmış durumda. Diğer modeller ise kapasitesine göre 29.99, 39.99 ve 69.99 dolar fiyat etiketine sahip.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0