• Anasayfa
  • Donanım
  • Şehirler Bu Kadar Parlak Olmasaydı, Gökyüzü Nasıl Gözükürdü?

Şehirler Bu Kadar Parlak Olmasaydı, Gökyüzü Nasıl Gözükürdü?

0
0
0
0
0
Şehirler Bu Kadar Parlak Olmasaydı, Gökyüzü Nasıl Gözükürdü?
Yeni bir KickStarter projesi olan bu proje, büyük şehirlerden çıkan ışıkların gökyüzünün güzelliğini yok etmesi sorununa çözüm arıyor.
Evreni ne kadar geniş olduğunu hatırlmanın en kolay yolu geceleri gökyüzüne bakmaktır. Sayılamayacak kadar çok yıldızın size gönderdiği ışıkları görünce ne kadar küçük bir canlı olduğumuzu hissedebiliriz. Fakat gelişen teknoloji ve büyüyen şehirler yüzünden, artık bu yılzdızları eskisi kadar çok göremez olduk. 

Büyük şehirlerin ışıkları yüzünden gökyüzündeki yıldızları incelememiz neredeyse imkansız hale aldı. Ancak birkaç tanesini görebildiğimiz yıldızlardan aslında milyonlarca var.

Holywood’da sinema eğitimi almış olan Gavin Heffernan ve Harun Mehmedinovic, bu sorunun gün geçtikçe artacağını ve gelecekte sadece dünyanın belirli noktalarında gökyüzünü inceleme fırsatı elde edeceğimizi iddia ediyorlar.

Sorunu çözmek adına insanları bilinçlendirmek isteyen iki sanatçı videolar hazırlayarak bir Kickstarter projesi hazırlamışlar. Ürettikleri ürün ise oldukça basit. Sadece insanların dikkatlerini çekmek isteyen bu iki kişi, Kickstarter üzeriden insanları bilinçlendirmek adına bir kitap yazmışlar.

Tabii ki amaçları para kazanmak olmayan bu iki kişi, insanları doğaya çağırıyor. Büyük şehirlerden uzaklaşıp bir süre doğada yaşamamızı istiyor.Kaynak: Sploid
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0