• Anasayfa
  • Donanım
  • Selfie Çubuklarından Sonra Şimdi de Selfie Işığı Geliyor

Selfie Çubuklarından Sonra Şimdi de Selfie Işığı Geliyor

3
0
0
0
0
Japonya’daki Kickstarter benzeri bir site üzerinden fon toplayan selfie ışığı, kullanıcıların karanlık ortamlarda dahi fotoğraflarda net bir şekilde çıkmasını sağlıyor.
Selfie kavramının ortaya çıkmasıyla sanıyorum ki kimse bununla ilgili bir pazarın oluşacağını tahmin etmezdi. Artık telefonların ön kameraları neredeyse arka kameralarından daha değerli duruma geldi. Önceden telefonların arka kameralarının çözünürlükleri önemsenirdi, şimdi ise ilk önce ön kameranın ne gibi özelliklere sahip olduğuna bakılıyor.

Olaylar bu hale gelince üretici firmalar da kullanıcılarının daha iyi bir fotoğraf deneyimi yaşaması için ön kameralarına daha güçlü, hatta çift LED flaşlar koymaya başladılar. Bazı kişiler için gelişmiş LED flaşlar yeterli olsa da bunu hala yetersiz görenlerin olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Kickstarter’ın Japonya’daki bir versiyonunda fon toplayan Selfie Işığı, kullanıcıların özellikle karanlık ortamlarda çektikleri selfie’lerde daha net görünmesini sağlıyor.Selfie çubuklarında olduğu gibi telefonlarla uyumlu olan bu aparat, flaşın patlama anında ortaya çıkardığı ışıktan ziyade ışığın sürekli olarak kullanıcıların yüzüne gelmesini sağlıyor. Bu sayede karanlık ortamlarda sanki gün ışığındaymışsınız gibi fotoğraflar çekebiliyorsunuz.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0