Selfie Uğruna Yavru Yunusun Ölümüne Neden Olan İnsan Müsveddeleri

4
0
0
0
0
Teknoloji güzel hoş, fakat bazı ''insanlara'' teknolojinin her türlüsünü yasak etmeli.
Teknolojinin bize sunduğu şeyler gerçekten muazzam. Fakat insanoğlu, her geçen gün bu gelişmeler sebebi ile daha duygusuz, daha düşüncesiz ve daha robotumsu hale geliyor (hatta bazı insanlar yüzünden bu durum robotlara hakaret olabilir).

Teknolojinin hızına yetişeyim derken insanlığından taviz verenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Buna son örnek ise Arjantin'den gelmekte. 

Birkaç gün önce Arjantin'in plajlarından birinde ''insanlar'' kıyada yüzen iki yavru yunus balığı gördüler. Ve egoları tavan yapmış, 3-5 like peşinde koşan bu insan müsveddeleri, yunusları bir güzel sudan çıkararak onlarla birlikte fotoğraf çekinmeye başladılar. Fakat bu asalak sürüsünün bilmediği ya da o sırada önem vermediği bir şey vardı; yunusların suya olan ihtiyacı.Son derece hassas bir deriye sahip olan yunus balıkları, her ne kadar belirli bir süre suyun dışında durabilselerde suya muhtaçlar. Hele ki doğrudan güneş ışığının altında kalmak, onların hassas derilerini hemen kurutuyor. İşte bundan bir haber olan bu asalak sürüsü, hayvanlara remsen eziyet ederek onları dakikalarca suyun dışında tutup fotoğraf çektiler.

Sonrasında ise beklenen oldu ve yavrulardan biri maalesef öldü. Diğer yavrunun ise kurtulup kurtulmadığı bilinmiyor. İşin daha kötü tarafı da aynı adilerin ölen yavruyu bu şekilde plaja bırakıp gitmiş olmaları (çünkü onlar fotoğraflarını çekti, like'larını aldı. Sonrası kimin umrunda...)Haberimiz içinde yunuslardan bir kısımda ''hayvan'' diye bahsettiysem de asıl hayvanın kim olduğu belli.

Kaynak: Unilad
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0