Samsung'dan Sağlık Ocağı Gibi Biyo İşlemci

0
0
0
0
0
Mobil cihaz sektörünün devlerinden Samsung, yeni ürettiği biyo işlemci ile cihazınızı mini hastaneye dönüştürecek.
Mobil cihaz sektöründe öncü firmalar arasında olan Samsung'dan bir yeni hamle daha geliyor. Son zamanlarda çıkan akıllı telefonlar, kullanıcı sağlığı konusunda önemli adımlar atmakta.

Bu bağlamda en sık gördüğümüz şey, telefonların kalp ritminizi ölçmesi. Ancak Samsung, bu işi çok daha büyük bir boyuta taşımak için kolları sıvadı. Yeni bir çip üzerinde çalışan şirket, vücudunuzla alakalı 5 önemli şeyi verimli bir şekilde ölçümlemenizi sağlayacak; vücut yağ yüzdesi, kas kütlesi, detaylı kalp ritmi, vücut sıcaklığı ve stres seviyesi.Spor yaparken akıllı telefonlarınızı kullanarak sağladığınız ölçümler, özellikle Apple'ın cihazlarında karşımıza çıkmaktaydı. Hatta Apple Watch'ın en dikkat çeken özelliklerinden biri buydu. Fakat Samsung, mobil sektörde bir numaralı rakibi Apple'ı bu konuda geri bırakmak için, biyo işlemcisini devreye sokmaya hazırlanıyor. 

Akıllı saat konusunda da ''Gear'' ile iyi bir başarı yakalayan Samsung, muhtemelen yeni çipini ilk etapta yeni Gear'da deneyecek. Ancak Samsung'un biyo işlemciye özel yeni bir bileklik tanıtma durumu da söz konusu. Kısacası şu an için kesin olarak bilinen tek şey, Samsung'un böyle bir çip ürettiği. Biyo işlemci, 2016 yılının ilk aylarında resmi olarak tanıtılacak. Artık o zaman Samsung'un yeni çipini kullanmada izleyeceği yol haritası hakkında da daha detaylı bilgiye sahip oluruz.

Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0