• Anasayfa
  • Donanım
  • Sharp, 4K Çözünürlükte ve 806 ppi Sahip Mobil Ekran Duyurdu

Sharp, 4K Çözünürlükte ve 806 ppi Yoğunluğundaki Mobil Ekranı Duyurdu

0
0
0
0
0
Bundan birkaç yıl önce 2K çözünürlüklü akıllı telefonlardan bahsedilseydi ‘yok canım, o kadar da değil’ derdiniz. Fakat şu an QuadHD / 2K çözünürlükte ekranlı akıllı telefonları (Galaxy S6, S6 Ede, LG G3 gibi) görmeye başladık. Fakat 4K çözünürlükte bir ekranın olacağını söylesek ne düşünürsünüz?

Bundan birkaç yıl önce 2K çözünürlüklü akıllı telefonlardan bahsedilseydi ‘yok canım, o kadar da değil’ derdiniz. Fakat şu an QuadHD / 2K çözünürlükte ekranlı akıllı telefonları (Galaxy S6, S6 Ede, LG G3 gibi) görmeye başladık. Fakat 4K çözünürlükte bir ekranın olacağını söylesek ne düşünürsünüz?

Geçtiğimiz hafta Samsung’un Galaxy Note 5’in ekranıyla ilgili akıllara zarar planından bahsetmiştik. (IFA 2015 gelsin de görelim şu cihazı) Bununla birlikte Japonya merkezli şirket Sharp, 806 ppi yoğunluğunda 5.5 inçlik 4K IZGO ekranı duyurdu. Şirket, bu duyuru ile birlikte ilerleyen yıllarda 8K çözünürlükte mobil ekranların olabileceği izlenimini duyurmuş oldu.Halihazırda LG, 8K çözünürlükte 27 inçlik televizyonların üretimine başlamıştı. Fakat asıl problem LG, Sharp ve Samsung’un 8K çözünürlüğün desteklediği 27 inçi 5.5 ya da 6 inçe indirmek zorunda olması.Samsung ve Sharp’ın bu hamlelerinin ardından, önümüzdeki yıldan itibaren yavaş yavaş 4K çözünürlüklü akıllı telefon ekranlarını görmeye başlayacağımızı söyleyebiliriz. Ekranın bu derece üst düzey olması, dolayısıyla bataryalardaki üst seviye mAh gücüne gereksinimi arttırıyor. Yani üreticilerin ekrana harcadıkları zaman kadar batarya gücüne de önem vermeleri gerekiyor ki yüksek çözünürlüğün bir anlamı olsun.Kaynak: PhoneArena

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0