İçinde Projektör Barındıran Klavye: KiBoJet

0
0
0
0
0
İçinde projektör barındıran ve bu sayede monitöre gerek duymayan Sho U KiBoJet, Computex'te ortaya çıkarak fazlaca ilgi gördü.
Daha önce üzerinde touchpad barındıran ve mouse'a gerek duymayan klavyeleri çok gördük, hatta her türlü katlanabilen, su geçirmeyen tarzlarda da birçok klavye karşımıza çıktı.

Şimdi ise haberimize konu olacak klavye ise çok farklı. Çünkü Tayvanlı Sho U firması tarafından geliştirilen KiBoJet adlı bu klavye içerisinde bir projektör barındırıyor. Böylece size ekstradan bir monitöre sahip olmanızı engellemeyi amaçlıyor.QWERTY klavye olan KiBoJet, 21 inç büyüklüğüne kadar net ve Full HD çözünürlüğünde görüntü sağlayabiliyor. Fakat içinde herhangi bir bilgisayar donanımı bulunmuyor. Yani kendi başına bir PC değil, fakat üzerindeki HDMI portu ile bir kasaya bağlayarak bir bilgisayar gibi kullanabilirsiniz.

Intel'in Compute Stick adındaki küçük bilgisayarı ya da herhangi bir mini bilgisayar ile kolayca kullanım sağlayabilir, böylece taşınabilir bir masaüstü bilgisayara sahip olabilirsiniz. Ayrıca USB-OTG desteği sunan bir tablete veya telefona bağlayarak da kullanabileceğiniz KiBoJet, bu açıdan avantajlı olabilir. 3W hoparlöre sahip olan bu klavye bluetooth ve Wi-Fi desteği de bulunduruyor. Şu anda proje aşamasında olan bu klavyenin bu sebeple şimdilik bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

Cnet'te yayınlanan KiboJet videosuna aşağıdan bakabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0