• Anasayfa
  • Donanım
  • Sıradışılıkta Birbirleriyle Yarışan, Tuhaflık Abidesi 11 Mouse!

Sıradışılıkta Birbirleriyle Yarışan, Tuhaflık Abidesi 11 Mouse!

1
0
0
0
0
Sizce bir mouse ne kadar farklı olabilir? Her biri kullanıcı deneyimini artırmayı amaçlayan, ancak tuhaf görünümleriyle sınırları zorlayan tasarımlara birlikte göz atalım...
En temel bilgisayar bileşenlerinden biri olan "mouse"lar zaman içinde değişime uğradı. Geleneksel çift tuşlu mouse, ufak revizyonlar dışında büyük bir değişim yaşamadan günümüze ulaştı ancak farklı amaçlara yönelik geliştirilen tasarımlar sıradışılık konusunda sınırları zorluyor.  

Açıkçası ben, aşağıda yer alan bazı tasarımları ilk gördüğümde "yok artık daha neler" tepkisini vermedim değil. Sıradışı modeller kendi alanlarında işlevsel olabilir ama görünüm bir çoğunda bariz bir şekilde falso... Bazı tasarımlarda ise neyin amaçlandığını anlamak bile zor. İşte birbirinden ilginç tasarımlara sahip 11 mouse...

 Open Office Mouse

Evet, bazen 2 tuş yetersiz olabiliyor ama bu kadarı da fazla! Muhtemelen kısa yol atanması amaçlı düşünülmüş bu tuşların ne işe yaradığını hatırlamak bile çalışma gerektirir!

 Phone Mouse

Gerçek bir bilgisayar faresinden çok Çin malı oyuncak görünümüdeki bu cihazın yaratıcısını tebrik ediyorum.

 Sexy Mouse

Yorumsuz...

 Zalman FPSGUN

FPS oyuncuları için tasarlanmış bu cihaz hakkında denemeden söylenebilecek tek şey sıradışı göründüğü olabilir...

 3D Connexion Space Navigator

İddialı ve ağır ismine bakınca muhteşem yetenekleri olduğunu düşündüğüm bu mouse, 3D çizerlerin işini kolaylaştırabilir ama nedense bana pek tuhaf göründü.

 The Logitech Cyberman

Logitech'ın ilginç denemelerinden biri olan bu farenin çalışma mantığı geleneksel benzerlerinden oldukça farklıymış. "Mış" diyorum çünkü kullanmışlığım yok ama acayip göründüğü konusunda eminim siz de bana katılırsınız. Bu arada haksızlık etmeyelim ve bu cihazın dünya çapında 1 milyonu aşan satış rakamına ulaştığını da söyleyelim. Yani, zamanında (1994) beğenilmiş. 

 İsimsiz Tuhaf Şey

İnternette rastladığımız yüzük tarzı bu farenin ismi belli değil ama tuhaf olduğu kesin.

 The Novint Falcon

Oyuncular için geliştirilmiş 3D geri bildirim sağlayan ilginç bir mouse.

 The Genius Ring Mouse

Yine yüzük tarzı bir mouse. En azından bu defa adı sanı belli...

 Space ORB 360

Bir fareden çok oyun kontrolcüsüne benzeyen Space ORB 360, erken dönem sanal gerçeklik teknolojisinin bileşenlerinden biri. 90'lı yılların sanal gerçeklik ortamlarında bu cihaz ile navigasyon sağlanabiliyordu.

 Swiftpoint Mouse

Günümüzün sıradışı farelerinden biri olan Swiftpoint Mouse inovasyon ödülü alsa da, listemize girmemesi için bir neden yok.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0