• Anasayfa
  • Donanım
  • Skylake dahili grafikleri Broadwell'den %50 daha hızlı olacak

Skylake dahili grafikleri Broadwell'den %50 daha hızlı olacak

0
0
0
0
0
Skylake işlemci tanıtımına yaklaştığımız bu günlerde yeni nesil işlemciler hakkında yeni bilgiler almaya devam ediyoruz. Gelen bilgilere göre ise bu işlemciler Broadwell'e göre %50 daha hızlı olacak.
Skylake işlemci tanıtımına yaklaştığımız bu günlerde yeni nesil işlemciler hakkında yeni bilgiler almaya devam ediyoruz. Birkaç hafta önce yeni benchmarklarını gördüğümüz i7-6700K işlemcisinin intel iç tanıtım slideları sızdırıldı.Sızdırılan slaytlara göre, Skylake GT4'e dahili grafik biriminin önceki nesil Boardwell GT3'e dahili biriminden %50 daha güçlü olduğunu görüyoruz. GT4'e ve GT3'e arasındaki bu performans farkı 3DMark11 benchmarkı ile test edilmiş.

Testte kullanılan Skylake işlemci 45 W TDP iken Boardwell işlemcinin 47 W TDP değerine sahip olması performansın yanında az da olsa enerji verimliliğinin getirildiğini göstergesi. GT4e notebooklar için hazırlanan yeni Skylake H dört çekirdekli işlemcilerin amiral gemisi dahili grafik birimi olacaktır. Bu birimin 128MB edraminin ve 72 işlem parçacığının olacağını bekliyoruz. GT4e'nin diğer dier dikkat çeken yanları %60 daha az SOC güç tüketimi ve aynı batarya ile %35 daha uzun süreli HD video oynatabilmesi.
 
Intel Skylake S işlemcilerini bu yılın sonunda çıkaracakken, Notebooklar için çıkacak Skylake H  serisinin önümüzdeki yıl içinde gelmesi bekleniyor.

Kaynak: VRZone
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0