Snapdragon 810 Sipariş Konusunda Başarısız Oldu

0
0
0
0
0
Qualcomm'un piyasada bulunan en güçlü çipseti konumundaki Snapdragon 810, yaşadığı sıkıntılar vb durumlar sebebiyle üreticilerden beklediği ilgiyi göremedi.
Qualcomm cephesindeki en performanslı işlemci konumunda olan Snapdragon 810 hakkındaki sıkıntılar ve sorunlar daha piyasaya giriş yapmadan ortaya çıkmıştı. Isınma sorunları ve Thermal Throttling dediğimiz bu ısınma sebebiyle işlemci performansının oldukça düşmesi gibi sorunlarla boğuşan Qualcomm, bu çipsetide defalarda yeniden düzenleme ve güncellemeler yapsa da sıkıntıyı tam olarak çözebilmiş değil.

Hal böyle olunca firmalar tarafından pek tercih edilmeyen S810, bu sebeple MediaTek'in ekmeğine yağ sürmüş oldu. Sony, HTC, Xiaomi gibi bazı ünlü firmalar tarafından tercih edilmiş olsa da örneğin HTC One M9 modeli dışındaki üst seviye cihazlarında MediaTek'i tercih etmişti.Samsung'un Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde kendi üretimi Exynos 7420'yi kullanması, LG'nin G4'te S810 yerine S808'e yer vermesi gibi birçok sıkıntılar yaşayan Qualcomm, bu nedenlerden dolayı beklediği sipariş rakamlarını Snapdragon 810'dan göremedi.

Görünürde oldukça performanslı olan Snapdragon 810, kullanıcılar tarafından hala "çok ısınıyor" şikayetleri almakta. Bu sebeple performans kaybının çok olduğu çipsetin artık tercih edilmeyeceği düşünüyor. Hatta Qualcomm büyük ihtimalle normalden daha kısa sürede Snapdragon 820'yi piyasaya sürerek bu sorunu kökten halletmek isteyecektir. Fakat S810'dan daha performanslı olacak olan S820 yine ısınma sorunları çekincesi nedeniyle daha az tercih edilme riski ile de karşı karşıya bulunuyor.

Bakalım Qualcomm firması Snapdragon 810 ile aldığı darbeyi nasıl toparlayacak, bunu hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0