Snapdragon 810'un Seri Üretimine Geçildi

0
0
0
0
0
3-4 ay gecikecek denilen Snapdragon 810 için seri üretime geçildiği ve geçikme sorununun ortadan kalktığı söyleniyor.
Daha önce bu haberimizde paylaştığımız ve nedenleriyle 3-4 ay geçikeceği hakkındaki bilgileri paylaştığımız Qualcomm'un sen ve en iyi işlemcisi Snapdragon 810 için thermal throttling denilen aşırı ısınma sorunu çözülmüş.

Digitimes'ta yayınlanan habere göre Snapdragon 810'un seri üretime geçtiğine dair haberde kanıt olarak bu işlemciyi kullanan cihaz olan Xiaomi'nin Mi Note Pro cihazının 27 Ocak ile dağıtımına başlanacağı bilgisiyle beraber bir diğer cihaz olan LG G Flex 2 için ön satışa başlaması bilgisi yer alıyor.Böylelikle çok konuşulan ve eleştirilen sorunun üstesinden gelen Qualcomm'un, bu iki cihazın satışları sonrasında da bu durumun tam olarak üstesinden gelip gelemediğini de hep beraber görmüş olacağız. Fakat firma bu işi tamamen çözmeden de seri üretime geçme gibi bir adım da atmayacaktır. O yüzden kesin olarak Snapdragon 810'un sorunlarının ortadan kaldırıldığını ve böylece üst seviye işlemcisinin beklenen üst seviye performansını sergileyeceğini söyleyebiliriz.

Eğer Snapdragon 810'lu bir cihaz bekliyorsanız "Acaba ne kadar gecikecek?" düşüncesine kapılmadan planınızı yaparak telefonunuza normal çıkış tarihinde sahip olabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0