• Anasayfa
  • Donanım
  • Vurdukça Gelişmemiş Bölgeler İçin Enerji Biriktiren Futbol Topu: Soccket

Vurdukça Gelişmemiş Bölgeler İçin Enerji Biriktiren Futbol Topu: Soccket

0
0
0
0
0
Kickstarter'dan çıkıp dünyaya yayılan ve özel bir amaç için tasarlanan Soccket adlı özel bir futbol topu, kendisine vurdukça enerji biriktirebilmesi ise dikkat çekti.
Kickstarter'da birbirinden ilgiç ve birbirinden yararlı birçok projeyi görmekteyiz. Bu sefer de hem düşünce olarak hem de amaç olarak oldukça güzel bir proje yeterli bağışı alarak dağıtımına başlandı.

Soccket adlı futbol topu dışardan göründüğünde normal bir futbol topu gibi, ancak işlevsel bir top olan Soccket'e her vurduğunuzda enerji depolayabilmesiyle dikkat çekiyor. Daha önce buradan sizlere bahsettiğimiz Adidas miCoach'a benzese de bu topladığı enerjileri gelişmemiş durumdaki köylere enerji sağlamak amacıyla toplanacak olması ise gerçekten insani açıdan oldukça güzel bir hareket olarak görülebilir.Bu insani yardımı içeren futbol toğu ilk 2 günde 14.000 Dolar bağış toplayabilen bu futbol topu Kuzey ve Güney Amerika'daki fakir bölgelerde kullanılacak enerjiyi de o bölgede satın alanlardan toplayacak. (Sadece Amerika kıtası olması pek de hoş olmamış ama sonuçta güzel bir şey olması sebebiyle eleştirmeye lüzum görmedim) Projeye David Villa, American Express ve Bill Clinton gibi isimler ve firmalardan destek almış.Uzak bölgelerden satın alımlarda ise sadece 30 dakikalık bir futbol maçı yapmanız halinde yanında gelen led ışığına 3 saatlik bir enerji depolayabilmenize de olanak tanıdığını belritmiş olalım.

Akıllı teknolojilerin artık her sektöre yayıldığını da buradan görebiliyoruz. Aslında bu topları bazı liglerde ve organizasyonlarda kullanılarak toplanan enerjileri Afrika gibi bölgelere de aktarmak oldukça hoş bir proje olabileceğini de belirtmek isterim.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0