• Anasayfa
  • Donanım
  • Sokaktaki Çukurlara Grafiti Yaparak O Çukurların Kapatılmasını Sağladı

Sokaktaki Çukurlara Grafiti Yaparak O Çukurların Kapatılmasını Sağladı

1
1
0
0
0
İngiltere'de bir sokakta yapılan bu girişim sayesinde sokakta 1 yıldır var olan çukurlar 48 saat içinde devlet görevlileri tarafından kapatıldı.
Tarihte ilk defa, penis grafitileri iyi bir neden için kullanıldı. İngiltere’nin bir bölgesinde yaşayan ve grafiti sanatı yapan sokak sanatçısı Wanksy, yaşadığı sokaktaki çukurları kapatmak için farklı bir yöntem izledi.

Bir çok şikayete rağmen mahallenin bağlı bulunduğu valiliğin herhangi bir çalışma yapmadığını ve bu çukurlarda bir çok arkadaşının yaralandığını belirten sanatçı, hali hazırda yaptığı çizimleri bu çukurların üzerine yapmaya karar vermiş.

Çizdiği penis şeklindeki bu çizimler aynı zamanda okul yolu olarak kullanılan bir yol üzerinde olduğu için hemen kapatılmış.Amacına ulaşan Wansky lakaplı sanatçı, bisiklet kullananlar için büyük tehlikelere yol açabilen ve aynı zamanda araba kazalarınada sebep olabilen bu çukurlara dikkat çekmek istediğini açıkladı.Yüzde yüz başarı elde edemese de hemen hemen çizdiği çoğu çizimin üzeri kapatıldı. Resmi çizdikten 48 saat sonra, 1 yıldır kapatılmayan çukurların çoğu direkt olarak kapatıldı.

Kaynak: Mashable
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0