• Anasayfa
  • Donanım
  • Bu Zamana Kadar Görmüş Olabileceğiniz En Fantastik Bilgisayar: Solu

Bu Zamana Kadar Görmüş Olabileceğiniz En Fantastik Bilgisayar: Solu

0
0
0
0
0
Aynı anda hem taşınabilir hem de masaüstü bilgisayar olarak kullanılabilen Solu, bu zamana kadar görmüş olabileceğiniz en fantastik bilgisayar olabilir.
Bilgisayarlar, gün geçtikçe formunu değiştirerek acayip bir şekle bürünmeye başlıyor. Onlardan bir tanesi Kickstarter projesi olan Solu.

Kasası ahşap olan Solu’yu bir tablet olarak da kullanabilirsiniz, masaüstü bilgisayar olarak da. Hatta harici bir ekranla entegre ederseniz touchpad olarak da kullanılabiliyor. Sabit diskin bulunmadığı cihaz, bulut bağlantılı olarak çalışıyor.

1440 x 1440 piksel çözünürlüğünde ekranı bulunan Solu’nun ön bellek kapasitesinin 32 GB olduğu söyleniyor. Cihazın tasarımcıları, Solu’yla çalışan kullanıcıların yedekleme, depolama ve güncelleme gibi durumlarda sıkıntı yaşamayacaklarını belirtiyor.

Solu’yu diğer bilgisayarlardan ayıran en önemli özelliği ise uygulama satın alıp güncelleme gibi derdinin olmaması. Bulut özelliği sayesinde bu tarz sorunlarla uğraşmayan kullanıcılar, yalnızca bir aylık ücret karşılığında cihazın ihtiyaçlarını karşılayan yazılımlara ve depolama alanına kavuşuyor.

Zoom yaparak uygulamalar arasında geçiş yapılabilen Solu, yazılımı kendisine ait SoluOS adındaki işletim sistemiyle çalışıyor. Bu sistemle Solu’nun eş zamanlı olarak verileri yedeklenebiliyor.Teknik özelliklerinden bahsedecek olursak 1200mAh gücünde bataryası bulunan Solu’da, 4K çözünürlüğünde harici monitör desteği bulunuyor. 4 GB RAM LPDDR3 ve 2×2 MIMO WiFi (802.11a/b/g/n), Bluetooth 4.0, USB Type C bağlantı desteklerine sahip olan Solu’nun boyutu ise 102 mm x 102 mm x 13 mm.Kickstarter projesi olduğunu söylediğimiz Solu 200 bin Euro bağışı toplayabilirse (ki çok yüksek ihtimalle toplayacak), 2016 yılının Mayıs ayından itibaren 449 Euro fiyatla satın alan kullanıcılara teslim edilecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0