• Anasayfa
  • Donanım
  • Sony, 2014 Yılında Satılan Kamera Sensörlerinin %40’ını Oluşturuyor

Sony, 2014 Yılında Satılan Kamera Sensörlerinin %40’ını Oluşturuyor

0
0
0
0
0
Sony'nin başardığı en önemli işlerden bir tanesi, yüksek teknolojik özelliğe sahip kamera sensörleri. Şirket bu başarısını, geçtiğimiz yıl satılan kamera sensörlerinin %40'ında payının olmasıyla göstermiş oldu.
Sony’nin akıllı telefonlarının rakiplerine göre en büyük artılarından bir tanesi, şirketin üst düzey kamera donanımına sahip olması. Bu önemli donanım özelliğini pazarlama konusunda da büyük bir iş başaran Sony, 2014 yılında satılan cihazların kamera sensörlerinin %40’lık bir bölümünü oluşturuyor.

Sony’nin kamera sensörlerinin kullanıldığı en popüler cihaz ise kuşkusuz iPhone 6. Şirket, her iPhone 6 satışından 20 dolarlık bir gelir elde ediyor. Ayrıca Samsung’un son gözbebeklerinden Galaxy S6’da da yine Sony’nin kamera sensörleri bulunuyor.

Bu alanda liderliğini daha da pekiştirmek adına şirketin bazı yatırımlar yaptığı da söyleniyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Sony, sensör fabrikalarına yaklaşık 1 milyar dolarlık bir yatırım yapmış. Samsung ve Apple gibi büyük şirketler, kendi işlemcilerini üreterek en azından bu alanda dışa bağımlı olmaktan kurtuldular. Sony, kamera sensörlerinin popülerliğini arttırmak istiyorsa (ki yaptıkları yatırımla bunu gösterdiler) bunun üzerinde çalışmasını daha da arttırmalı. Yoksa yakın bir zamanda işler pek de istedikleri gibi gitmeyebilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0