• Anasayfa
  • Donanım
  • Sony'den Evinizdeki Tüm Kumandaların Yerini Alacak Akıllı Kumanda: HUIS

Sony'den Evinizdeki Tüm Kumandaların Yerini Alacak Akıllı Kumanda: HUIS

0
0
0
0
0
Sony'den Evinizdeki Tüm Kumandaların Yerini Alacak Akıllı Kumanda: HUIS
Teknoloji gelişir, neredeyse herşey akıllanır da kumandalar durur mu? Sony, evdeki bütün kumandaları tek bir kumandada toplayarak işi kökünden çözmüş.
Piyasadaki çoğu teknolojinin öncülerinden biri olan Sony, teknolojiyi bir adım ileri götürerek kumanda çözümüne harika bir çözüm bulmuş durumda. Huis adı verilen kumanda sayesinde evinizdeki tüm elektronik eşyaları (televizyon, klima vs.)

Tıpkı Kickstarter tarzında, fon toplama sitesi First Flight'ı bir süre önce duyuran Sony, Huis sayesinde evlerdeki gereksiz kumanda fazlalığına çözüm üretecek.

Tasarım olacak oldukça şık olan Huis, e-kağıt diye tabir ettiğimiz ekrana sahip. Bu ekranın en büyük avantajı ise kişiselleştirilebiliyor oluşu. Yani evinizde kumanda ile kullandığınız cihazların markalarına göre, kumanda ekranınızı kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Huis, size bu ekranı rahatlıkla oluşturabilmeniz adına da geniş bir katalog sunuyor. Micro USB girişi ile şarj olabilen Huis, First Flight'da gerekli olan fonun yarısından falzasını toplamış durumda. Proje hayata geçirildiğinde ise kumandanın fiyatı 200 dolar civarı olacak.
 

Kaynak: PC World / First Flight
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0