• Anasayfa
  • Donanım
  • Sony, Kullanıcılarına Yapay Zeka Deneyimi Sunacağı Kablosuz Kulaklık Xperia Ear'ı Tanıttı

Sony, Kullanıcılarına Yapay Zeka Deneyimi Sunacağı Kablosuz Kulaklık Xperia Ear'ı Tanıttı

0
0
0
0
0
Akıllı telefonlardaki sesli asistanı kullanıcılarının kulağına getirecek olan Sony, Xperia Ear adındaki cihazının duyurusunu gerçekleştirdi.
Xperia Ear, tek kulağa yerleştirilerek telefon kullanıcılarına bir nevi yapay zeka deneyimi yaşatacak bir cihaz olarak açıklanabilir. Cihazın sahibi taktığında kablosuz bağlantı aracılığıyla telefona haber veren Xperia Ear, bağlantının kurulmasıyla birlikte (uygulama yardımıyla) hava durumu, sosyal medya mesajları, haberler, randevular gibi birçok alanda kaçırılması muhtemel bilgileri karşımıza çıkarıyor. 

Sesli komutla yanıt verebilme özelliğine sahip olan bu cihaz, yol tarifi verip söylenen mesajları metin olarak aktarabiliyor. Kullanıcılara bir nevi ‘Her’ filmindeki yapay zekaya benzer bir deneyim yaşatacak olan bu sesli asistan cihazın aktif kullanımı için şirket, 3.5 saatlik pil ömrünü yeterli görüyor. Ayrıca cihazın kutusu, portatif bir şarj aleti olarak kullanılabiliyor.Genel anlamda kullanıcılarının telefonlarını çantalarından ya da ceplerinden ikide bir çıkarıp bakmak zorunda kalmasını önlemeye yönelik bir cihaz olan Xperia Ear’ın bu yaz aylarından itibaren satışa sunulması bekleniyor. 

Sony Xperia Ear Özellikleri

Ses algılamasının yüksek olması gerekli

Geçtiğimiz yıl Moto Hint Bluetooth adında bir kulaklık çıkaran Motorola’nın bu cihazı daha sınırlı ses komutuna cevap verebiliyordu. Xperia Ear’ın Moto Hint Bluetooth’a göre daha ilginç olduğunu söyleyen CCS Insight şirketinden Martin Garner, yine de cihazın üstesinden gelmesi gereken bazı sorunlara sahip olduğunu söylüyor. Cihazın çok fazla sayıda kullanıcının beklentilerine karşılık vermesi için ses algılama düzeyinin çok yüksek olması gerektiğini söyleyen Garner, telefonun birçok uygulaması ve işleviyle birlikte çalışması gerektiğinden bahsetti.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0