• Anasayfa
  • Donanım
  • Sony, Xperia Z5 Compact'taki Dokunmatik Ekran Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı!

Sony, Xperia Z5 Compact'taki Dokunmatik Ekran Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı!

1
0
0
0
0
Sony, Xperia Z5 Compact'taki Dokunmatik Ekran Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı!
Sony'nin yeni telefonu Xperia Z5 Compact kullanıcılarının yaşadığı dokunmatik ekran sorunu, gelecek haftaya çözümleniyor.
Birçok markanın bulunduğu telefon sektörünün öncü markalarından birisi olan Sony, diğer markaların çoğundan göremediğimiz bir adım attı. Bundan yaklaşık 3 hafta önce satışa çıkartılan  Xperia Z5 Compact, büyük bir ilgi görmüştü ve üstün özellikleriyle birlikte Sony'nin şimdiye kadarki en iyi telefonları arasında sayılmaya başlamıştı. Sony Xperia Z5 Compact'ın özelliklerinin detaylı bir şekilde anlatıldığı haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Satışına başlanmasından kısa süre sonra telefonu kullanan kullanıcıların çoğu telefonda oldukça ciddi bir hatanın olduğundan bahsetmeye başladılar.

Bu hatayı "telefonu kullanırken hiçbir neden olmadan dokunmatik ekran çalışmamaya başlıyor" olarak tanımlayan kullanıcılar, tahmin edebileceğiniz gibi herhangi bir işlem gerçekleştirirken telefonlarının ekranlarının komut algılamaz hale gelmesini istemiyorlardı. Bu sorunu çeşitli forumlarda dile getiren ve Sony'yi sorun hakkında bilgilendiren kullanıcılar, sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istedi. Bugün Sony'nin yaptığı yazılı açıklama Xperia Z5 Compact kullanıcılarını sevindirdi. 
 
(IFA 2015'te yaptığımız Xperia Z5 Compact, Z5 Premium ve Xperia Z5 karşılaştırması)
 
Sony, açıklamasında kullanıcılarına şöyle seslendi; "Sony Mobil kullanıcılarına her alanda, her ürünüyle en kaliteli hizmeti sunmaya çalışır.  Xperia Z5 Compact kullanıcılarının bazılarının yaşadığı dokunmatik ekran sorununun farkındayız. Bize geri getirilen cihazlar üzerinde yaptığımız araştırmalarla anladığımız kadarıyla bu sorun yazılımsal bir sorun ve bu sorunun çözümü için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlayacağız."

Sony'nin bu açıklamasından da anlayabileceğiniz gibi Xperia Z5 Compact yeni bir yazılım güncellemesi alacak ve bu yazılım güncellemesinin gelecek hafta Çarşamba günü başlaması bekleniyor.

Kaynak: TalkAndroid 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0