Sony Xperia Z6 Hakkındaki Son Sızıntılar

1
1
0
0
0
Sony'nin yeni amiral gemisi olacak telefonu Xperia Z6 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Mobil cihaz sektöründe dev firmalar hız kesmeden yeni amiral gemisi telefonları üretmeye devam ediyorlar. Bu firmalardan biri de Sony. Xperia serisi ile sektörün ağır toplarından biri haline gelen Sony, yeni telefonu üzerinde çalışmalarına devam etmekte.

2016 yılının ilk ve ikinci çeyreği, özellikle mobil cihaz meraklıları -yani biz- için oldukça zengin bir süreç olacak. Pek çok yeni cihaza merhaba diyeceğimiz dönemde, karşımıza çıkacak cihazlardan biri de, Xperia Z6Muhtemelen Mart ayında düzenlenecek Mobile World Congress 2016'da görücüye çıkacak telefon, bazı kaynaklara göre ise daha erken, Şubat ayında gelebilir. Şu an için telefonun kesin çıkış tarihini bilemiyoruz ancak, özellikleri konusunda ciddi söylentiler mevcut. Şimdi isterseniz bu söylentilerden biraz bahsedelim.

Xperia Z6'da 5.5-inç, Gorilla Glass 4 korumalı 4K çözünürlükte ekran beklenmekte. Ayrıca telefonda çipset olarak karşımıza muhtemelen Qualcomm Snapdragon 820 çıkacak. Snapdragon 820'nin mobil cihaz piyasasında ne denli bir değişim yapacağını sizlere daha önceden yaptığımız haberlerle bildirmiştik. Sony'nin yeni telefonunda da bu çipsetin oluşu, satış konusunda zirveye oynayabileceği anlamına gelmekte.

Xperia Z6'da beklenen bir diğer önemli özellik ise, iPhone 6s ile mobil cihaz lügatına giren 3D Touch özelliği. Z6'nın basınca duyarlı bir ekranla gelmesi de yine pek çok kullanıcıyı cezbedebilir. Xperia Z6 hakkında başka bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ancak şu an için telefonun ne denli iddialı geleceğini, bu haberimizden Snapdragon 820'nin sunduğu özelliklere bakarak anlayabilirsiniz.

Kaynak: Androidstandard

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0