• Anasayfa
  • Donanım
  • Sony'nin Yeni 4K TV'lerinin Detayları, Fiyatları ve Çıkış Tarihlari Açıklandı

Sony'nin Yeni 4K TV'lerinin Detayları, Fiyatları ve Çıkış Tarihlari Açıklandı

0
0
0
0
0
Televizyon dendiğine akla gelen 2-3 firmadan biri olan SONY, yeni 4K TV'lerininin detaylarını, fiyatını ve çıkış tarihini açıkladı. İncelik, görüntü kalitesi gibi özellikleri muazzam olan televizyonlardan SONY'nin beklentisi büyük.
Sony televizyon sektörüne bomba gibi düşecek yeni televizyonlarıyla piyasayı alt-üst etmeye hazırlanıyor. 10 farklı model ile sunulacak XBR serisi televizyonların hepsi 4K LED LCD TV.
Şuan için piyasada popüler olan ''curved tv'' lerin aksine hiçbir modeli kıvrımlı olmayan XBR serisi, yinede barındırdığı özelliklerle çok dikkat çekici. Smart TV'leri için Google'ın Anroid TV sistemi ile anlaşan Sony, geçen sene çıkardığı televizyonlarında olduğu gibi XBR serisine de PlayStation desteği getirdi.PlayStation'ın sunduğu tüm multimedya özelliklerden yararlanabileceğiniz televizyonlarla - buraya dikkat- konsol olmadan PS3 oyunları da oynayabileceksiniz. 
Ekran boyutları en küçüğü için 43-inch (109 cm), en büyüğü için ise 75-inch (190 cm). Bu iki ekran boyutu aralığında boyutları değişen televizyonların görüntü kaliteleri ise muazzam. Quantum dots (kuantum noktaları) denilen çözünürlük kalitesine sahip televizyonlar ile Sony görüntü kalitesi anlamında oldukça iddialı.0.2-inch (0.5 cm) ile şuana kadar yapılmış en ince LCD TV'ye sahip olan Sony, XBR serisini de benzer bir incelikte yapacak. Fiyatları ekran boyutlarına göre 1,299 dolar ile 1,799 dolar arasında değişen televizyonların Mayıs ayında satışa sunulması bekleniyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0