SSD'ler Daha da Hızlanacak

0
0
0
0
0
SSD'ler Daha da Hızlanacak
Türkçesi Katı Hal Diski olan Solid State Drive, bilgisayar dünyasında yıllardır beklenen bir açığı giderdi. Ancak son yapılan bir araştırma, şu an oldukça fazla performans sunan SSD’leri daha da hızlandırılabileceğini gözler önüne serdi.
Türkçesi Katı Hal Sürücüsü olan Solid State Drive, bilgisayar dünyasında yıllardır beklenen bir açığı giderdi. Ancak son yapılan bir araştırma, şu an oldukça fazla performans sunan SSD’leri daha da hızlandırılabileceğini gözler önüne serdi.
 
Son bulgulara göre NAND Flash belleklerin mantıksal blok adres karıştırıcısı üzerinde yapılan iyileştirmeler sonucunda, 300 kat daha hızlı bir biçimde veri aktarımının önü açıldı. Ayrıca Japonya’da bulunan Chuo Üniversitesi’nde bir grup öğrenci araştırmalar sonucu, SSD ve bellek yongalarının daha da az enerji tüketmesini sağlandı.
 
Zaten şu an bile oldukça az enerji tüketip, üst düzey performans sunan SSD’ler yapılan son çalışmalar doğrultusunda 60 kat daha verimli çalışabilecek. Tabi yeni SSD modellerini hemen göremeyiz. Ancak bu araştırmalar bizlere, ileride daha hızlı depolama çözümlerinin geleceğinin habercisi.
{galeri}
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0