Steam Kullanıcılarının Tercihi GTX 970

0
0
0
0
0
Kullanıcılarının sistem donanımlarına yönelik bir anket yapan Steam'in elde ettiği verilere göre en fazla kullanılan ekran kartı Nvidia GTX 970.
Dünyanın dört bir yanından oyuncuların bir araya geldiği platform olan Steam, oyun sektöründe de tartışmasız en büyük ve önemli platform konumunda. Tabii platformda milyonlarca kullanıcının bulunuyor oluşu, Steam cephesine de dünya geneli oyuncuların profillerine bakmak ve fikir edinmek adına elverişli ortamı da sunmakta.

İşte bu durumdan faydalanmak isteyen Steam, düzenli olarak tüm kullanıcılarının katıldığı anketler düzenlemekte ve bu anketlerde kullanıcların sahip olduğu donanımsal sistemlerden, en çok oynadıkları oyunlara ya da benzeri bilgilere erişmekte. Bu bağlamda Steam tarafından geçtiğimiz ay düzenlenen anket, Steam kullanıcılarının sahip oldukları ekran kartlarının genel verisine de ulaşmamızı sağladı.Bu verilere göre Steam kullanıcılarının %54,61'i ekran kartı trcihini Nvidia'dan yana kullanmış durumda. Yani Steam kullanıcılarının yarısından fazlası Nvidia ekran kartı kullanıyor. Nvidia'yı %26,23'lük oran ATI takip etmekte. Piyasının ekran kartı konusunda bir diğer önemli firması Intel'i kullanan kullanıcı yüzdesi ise %18,68 şeklinde.

Ciddi bir yüzde ile liderliği elinde bulunduran Nvidia cephesinde en fazla tercih edilen ekran kartı ise GTX 970. İkincilik Intel HD Graphics 4000'in elindeyken Nvidia cephesinden GTX 760, 750 Ti, 960, GT 620M ve GTX 660 da üst sıralarda bulunmakta. ATI'nin en ön plana çıkan ekran kartı ise AMD Radeon HD 7900 serisi.Aralık ayı baz alınarak oluşturulan bu verilere detaylı şekilde buradan gözatabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0