• Anasayfa
  • Donanım
  • Stephen Hawking'in Uzaylı Arayışına Yardımcı Olabilirsiniz!

Stephen Hawking'in Uzaylı Arayışına Yardımcı Olabilirsiniz!

2
0
0
0
0
Stephen Hawking'in uzaylı bulunmasına katkıda bulunmak için geliştirdiği Android uygulaması marketteki yerini aldı. Sizler de bu uygulama ile Hawkings'in bu araştırmasına yardımcı olabilirsiniz.
Uzayla ilgili araştırmalar her zaman dikkat çekiciliğini korumuştur. Bu tarz araştırmalarda aklımıza gelen ilk isimlerden biri olan Stephen Hawking de Yuri Milner ile birlikte dünyamızın dışında yaşayan varlıklarla ilgili bir proje geliştiriyorlar.

Mobil cihazlarınıza indirebileceğiniz Berkeley Open Infrastructure for Network Computing, kısıtlı erişim isteğiyle kullanıcılarını da endişeye sokmuyor.İki adet çok büyük teleskop uzaylı varlığıyla ilgili bilgileri hafızasına alıyor. Topladığı bilgileri de bilim adamı olmayan birisinin bile anlayabileceği bir dile indirgiyor. Hawking uzaylıları bulmak için çok ısrarlı gözüküyor. Çünkü bu yaşamın bulunmasının zorunlu bir durum haline geldiğini belirtiyor. Uygulamayı birlikte geliştirdiği iş adamı Yuri Milner çok umutlu olmasa da, belli bir kitlede farkındalık yaratabileceğini düşünüyor.Telefon uygulamasının çalışma sistemi ise oldukça ilginç. İki devasa boyutlarda üretilen teleskop, evrende uzaylı hayatı için sinyaller toplarken uygulamayı çalıştırarak teleskopların topladıkları bu verileri analiz edilebilmesini sağlayabilirsiniz.

Google Play Store üzerinde uygulamanın sitesinde bulunan açıklamaya göre uygulama, sadece telefonunuz şarja takılı iken ve şarjı varken çalışıyor ve bu yüzden pilinizi harcamıyor. Bu da gün içinde biten şarjınıza ekstra yük olmayacak. Kafanız rahat olabilir bu konuda.Sonuç olarak bir nevi Stephen Hawking ile ortak bir işte çalışabileceğiniz BOINC adlı uygulama ile Hawking'in uzaylı merakını ve bulma arzusuna destek sağlayabilir ve ilginç keşiflere çıkabilirsiniz. Ücretsiz olan uygulamanın oldukça kolay bir arayüzü de bulunuyor.

Aşağıdaki bağlantıdan Google Play üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.
 
  BOINC İndir [ÜCRETSİZ]

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0