• Anasayfa
  • Donanım
  • Swatch, 6 Ay Pil Ömrü Sunan Yeni Bir Akıllı Saat Üzerinde Çalışıyor

Swatch, 6 Ay Pil Ömrü Sunan Yeni Bir Akıllı Saat Üzerinde Çalışıyor

0
0
0
0
0
Swatch, toplamda 6 aylık bir pil ömrü sunan akıllı saat üzerinde çalıştıklarını belirtti.
Apple, Samsung, LG ve Pebble gibi üst şirketler, yakın bir geçmişe kadar kullanıcılarına üstün özelliklere sahip akıllı saatlerini sunmuşlardı. 18 saate kadar kullanım süresi sunan fakat kullanıcılar tarafından bu kadar bile yetmediği söylenen Apple Watch, bu zamana kadar ön siparişleri de topladığımızda satış rekorları kırmıştı. Swatch, Apple Watch’a pil ömrü konusunda adeta meydan okuyacak yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığını duyurdu.

Swatch’ın CEO’su olan Nick Hayek’in verdiği bir röportajda, toplam 6 ay batarya ömrü sunan yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Saatin diğer özellikleriyle ilgili çok fazla bilgi verilmemiş olsa da Swatch’ın bu pil ömrüne sahip olan bir akıllı saatin pek de mümkün olmadığına dair görüşler bulunuyor.Uzmanlara göre günümüz teknolojisiyle Swatch’ın vadettiği bu süre imkansız. Bu teknolojinin şimdilik laboratuvarlarda denendiği ve kullanıcılar için henüz hazır olmadığı belirtiliyor. Swatch’ın bu iddiasını yorumlayan uzmanlar, bunun ancak güneş enerjisiyle ya da vücuttaki enerjinin saate aktarılarak mümkün olabileceğini açıkladılar.

Swatch, eğer akıllı saatleri için iddia ettiği pil ömrünü hayata geçirip bir de üstün sistem özelliklerini yüksek tutarsa, akıllı saat piyasasına efsane bir giriş yapabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0