• Anasayfa
  • Donanım
  • Tarih Boyunca Üretilmiş En Saçma Bilgisayar Aksesuarları!

Tarih Boyunca Üretilmiş En Saçma Bilgisayar Aksesuarları!

2
1
0
0
0
Markalar tarafından özenle üretilen bilgisayarlar için dönemlerinin başlarında üretilen aksesuarlar, şu an sahip oldukları modern görünüm ve işlevsellikten oldukça uzaklar.
İlk üretildiği tarihlerden beri bilgisayarlar, hayatımız büyük bir yer kaplıyor. İlk olarak bilimsel çalışmaları hızlandırması ve yapılamayan işlemlerin yapılabilmesi adına üretilmiş olan bu elektronik cihazlar, ilerleyen senelerle birlikte farklı modellerde üretildiler ve her isteyen insanın hayatına girebilecek boyutlara geldiler. Çoğu kişi tarafından iş, eğlence, araştırma gibi amaçlarla kullanılan bilgisayarlar, herkesin alabileceği şekilde piyasaya sürüldüğü senelerde şu anda olandan çok daha garip bir yapıya sahiplerdi.

Bugün dünyanın en değerli şirketleri arasında bulunan markaların, bilgisayarlar ilk üretildiği tarihte piyasaya sürdükleri ilginç aksesuarlar, ilginç oldukları kadar komikler de.
 

 MacPhone MacPhone listemizde bulunan cihazlar arasındaki en kullanışlı cihaz. Macintosh'ların ses girişine takılan kablolu bir telefon yardımıyla arama yapabilen bu telefon, çok kullanışlı olmasına rağmen bilgisayarınızın yan kısmında bulunan koca bir telefon olması nedeniyle garip.
 

 Hercules Bilgisayar Kondomuİnanması zor olsa da bu fotoğrafta gördükleriniz tamamen doğru. 1990 senesinde üretilmiş olan bilgisayar kondomu, bilgisayarınızı tozdan koruyor. Şekil olarak neden bunun seçildiğini anlamak hepimiz için oldukça zor, fakat görselde ürünün özellik kısmında yazan "bilgisayar virüslerinden korur" kısmının hangi düşünceyle yazıldığını anlamak çok daha zor.
 

 MacStation


MicroRain tarafından üretilmiş olan MacStation bilgisayarınızdan kat kat büyük bir yazıcı. Hatta o kadar büyük ki, fotoğrafta gördüğünüz bilgisayarın içine girdiği kısım komple yazıcı.
 

 ErgoTron MacTiltApple tarafından üretilmiş olan bu ürün, ne sebeple bilgisayarlarınızda kullanılabilir bilmiyoruz ancak ürünün reklamında görülebilen ve headbang yaparcasına sallanılabilen Mac ekranı, aslında hiçbir şekilde sallanmıyor ve hatta yerinden oynamıyor.
 

 MacKniferMacintosh'lara takılabilen bu aksesuar sayesinde bilgisayardaki sıkıcı işlerinizi hallederken aynı zamanda hayaliniz olan bileyicilik mesleğinde kendinizi geliştirebilirsiniz! Özellikle bu aksesuar hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0