Tarihin İlk Elektrikli Ferrari'si Üretildi!!

3
2
0
0
0
Tarihin İlk Elektrikli Ferrari'si Üretildi!!
Bir şirket, satın aldığı Ferrari'yi tam anlamıyla elektrikli canavara dönüştürdü.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gündeme gelen elektrikli otomobiller, günden güne yaygınlaşıyorlar ve bundan sadece birkaç sene sonra otoyolları tamamen ele geçirecekler. Akaryakıtla çalışan otomobillerden farklı olarak çok daha az yakıt masrafı olan ve doğayı daha az kirleten bu otomobiller, tüm güzel özelliklerine rağmen bazı otomobil üreticilerinin dikkatini çekmeyi başaramadı.

Bu üreticilerden birisi de Ferrari. Ünlü otomobil şirketinin sahibi olan Sergio Marchionne, elektrikli otomobillerin Ferrari için bir hakaret olduğunu düşündüğünü ve Ferrari gibi bir markanın elektrikli otomobiller üreten markalara katılmayacağını kesin bir şekilde söylemişti. Bu açıklamalarının ardından birçok kişiden tepki alan obscene Sergio Marchionne, Ferrari'nin klasikliğinden taviz vermemem konusunda oldukça katı olduklarını dile getirmişti.

Sergio Marchionne'ın bu söylemleri hakkında ne düşünürsünüz bilmem fakat akaryakıtlı otomobilleri elektrikli otomobile çeviren Electric GT isimli şirketin bu görüşe katılmadığı ortada. Ferrari 308 GTS satın alan şirket, birkaç detaylı çalışmanın ardından bu otomobili elektrikli otomobile dönüştürmeyi başarmış ve dünyanın ilk elektrikli Ferrari'sini yaratmış. 415 beygirlik bir motora sahip olan Ferrari 308 GTS, akaryakıt kullanmadan da lastik yakılabileceğinin kanıtı.
 
3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0