Telefonunuzla Bağlantı Kuran Akıllı Lamba

0
0
0
0
0
''Akıllı'' sıfatı alan çoğu ürüne alışmıştık. Akıllı kalem olsun, akıllı ayna ya da masa olsun. Ancak bu haberimizde konu akıllı bir lamba.
Evlerimizde akıllı telefonlarımız ile kontrol edilebilen aksesuarlara ya da eşyalara yavaş yavaş alıştık. Ancak burada bahsedeceğimiz durum, dediğimizin tersi. Bu sefer telefonu kontrol eden şey bir eşya.

Pretty Smart Lamp adlı cihaz, bildiğiniz bir lamba. Son derece de dekoratif. Lamba telefonunuz ile Bluetooth üzerinden bağlantı kuruyor. Bu sayede PSL (Pretty Smart Lamp işte), evinizin içinde telefonunuzu bulmanızı, ya da cevapsız aramalar, e-mailler, mesajlar, alarmlar ve Facebook bildirimleri gibi konularda uyarılmanızı sağlıyor.Ahşap bir standa ve farklı, şık tasarımlara sahip PSL, komut olayını da bu ahşap stand üzerinden alıyor. Standa bir kez dokunduğunuzda açılan cihaz, iki kez dokunduğunuzda telefonunuzun flaşını açarak çalmasını sağlıyor. Ayrıca telefonunuz sessiz modda olsa bile çalma işlemi gerçekleşiyor. Gelen bildirimlerin farklılığına göre de lambanın uyarı olarak size sunduğu ışığın rengini değiştirebiliyorsunuz.

USB bağlantısına sahip olan PSL, bu bağlantı sayesinde telefonunuzu şarj etmenize de olanak sağlıyor. Telefonunuz için ücretsiz mobil uygulaması bulunan lambaya, bu uygulama üzerinden renk ya da bildirim ayarı gibi düzenlemeler de yapabiliyorsunuz.
 


Kickstarter'da bulunan lambanın fiyatı 80 dolar ve dünyanın her yerine gönderim imkanı bulunmakta. Kickstarter projesi kapandıktan sonra ise PSL, 135 dolar gibi bir fiyata satılacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0