• Anasayfa
  • Donanım
  • Tesla Aracını Savundu: "Kazanın Nedeni Model X'in Otomatik Pilotu Değil!"

Tesla Aracını Savundu: "Kazanın Nedeni Model X'in Otomatik Pilotu Değil!"

1
1
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde kaza yapan Tesla Model X'in sahibi, kazanın faturasını aracın otomatik pilotuna kesmişti. Şirketten gelen açıklamalar otomatik pilotun kusursuz olduğunu gösteriyor.
Tesla’nın otomatik pilotlu araçlarının gelişmiş güvenlik sistemleriyle kazaların nasıl önüne geçtiğini daha önceki haberlerimizde sizlere aktarmıştı. Yine de Tesla modellerinin karıştığı kazalarda araçların otomatik pilotlarına yönelik suçlamalar eksik olmuyor. Tabii ki Tesla’nın araçlarının kusursuz olduğunu ve asla kaza yapmayacağını söyleyemeyiz ancak her kazadan da otomatik pilotu sorumlu tutmak araç sahiplerinin sanırım biraz işine geliyor.

 Tesla Aracını Nasıl Savundu?

Son olay ise geçtiğimiz günlerde yaşanan Tesla Model X’in hızlanarak bir dükkanın duvarına çarpmasıyla gündeme geldi. Bu kaza üzerine, aracın sahibi otomatik pilotu suçlamış ve aracın kendi kendine hızlandığını iddia etmişti. Tesla’dan gelen açıklamalar ise otomobilin otomatik pilotunun suçlu olmadığını ve aracın log kayıtları incelendiğinde aracın saatte 10 kilometre hız ile ilerlerken gaz pedalına yüzde 100 baskı yapıldığının tespit edildiği belirtildi.

 Tüm İşlemler Loglanıyor!

Tesla tarafından yapılan açıklamalar teknoloji çevrelerini de tatmin etmiş görünüyor. Konuda uzman birçok yazar araç sahiplerinin her olayda Tesla’yı suçlamaması gerektiğini vurguluyor çünkü araçlarda gerçekleşen tüm işlemler loglanıyor. Kayıt altına alınan veriler daha sonra ihtiyaç duyulduğunda ortaya çıkarılarak kazaların sebebi aydınlatılıyor.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0