• Anasayfa
  • Donanım
  • Tesla, Ev Kullanımı İçin Batarya Ünitesi Powerwall'u Tanıttı

Tesla, Evler İçin Geliştirilen Destek Batarya Ünitesi Powerwall'u Tanıttı

0
0
0
0
0
Tesla'dan evlerimizdeki enerji kullanımını kökten değiştirecek, enerji israflarının önüne geçebilecek müthiş bir ürün geldi; Powerwall.

Ürettiği elektrikli otomobillerle artık iyice tanıtığımız Tesla'dan bu sefer çok daha farklı bir ürün geldi. Hatırlayacağınız gibi bu haberimizde de sizlere Tesla'nın evler için batarya üniteleri üretiyor olma ihtimalinden bahsetmiştik.

Şirket CEO'su Elon Musk'ın resmi Twitter hesabında 'kayıp parça' olarak adlandırdığı bu yeni şeyin bir araba olmayacağını da söylemiştik.

İşte o ürün geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Önceki haberimizde de bahsettiğimiz gibi Tesla'nın yeni ürünü, akıllı evlerin vazgeçilmez bir parçası olacak. Powerwall olarak adlandırılan bu ürün sayesinde evlerin elektrik sistemi çok daha düzenli bir hale gelecek. Güneş enerjisini depolama özelliği sayesinde hem gündüz hem de gece bu enerjiden yararlanmanızı sağlayacak olan Powerwall ayrıca topraklama görevi ve elektriğin kesildiği durumlarda da jeneratör görevi görme gibi özelliklere de sahip.Yani kısacası Powerwall; kömür, petrol ve doğal gaz gibi fosil yakıtlardan ziyade güneş enerjisi sayesinde yenilebilir ve sürdürülebilir bir enerji teknolojisi. Duvara monte edilebilen Powerwall, 10 kWh'lık haftalık ve 7 kWh'lık günlük şeklinde iki model olarak sunulmakta (yoğun ihtiyacı olanrak ikili olarak da Powerwall taktırabilmekte).

Şirket CEO'su Elon Musk'a göre önü açık bir teknoloji olan Powerwall'lar, kapasite olarak çok daha büyük hallere getirilip endüstriyel kullanımlar için geleceğin ürünleri arasına girebilir. Amaçlarının Tesla olarak dünyanın enerji kullanış biçimini değiştirmek olduğunu söyleyen Musk, Powerwall'a oldukça güvenmekte.

       

3-4 ay içerisinde piyasada olması beklenen Powerwall'ların kapasitelerine göre fiyatları 3000 ve 3500 dolar üstünden satılacak.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0