• Anasayfa
  • Donanım
  • Videoları ile Ünlü Tesla Sürücüsü, Otomatik Pilot Hatası Yüzünden Öldü!

Videoları ile Ünlü Tesla Sürücüsü, Otomatik Pilot Hatası Yüzünden Öldü!

0
0
0
0
0
Videoları ile Ünlü Tesla Sürücüsü, Otomatik Pilot Hatası Yüzünden Öldü!
Tesla'nın sürücüsüz otomobillerini test eden ve bu videoları internette yayınlayan Joshua Brown isimli sürücü otomatik pilot hatası yüzünden yaşamını yitirdi.
Elon Musk’ın insansız sürüş deneyimi sunan otomobilleri kazalara karışmaya devam ediyor. ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi’nin verdiği bilgilere göre Tesla Model S’in otomatik pilotu geçtiğimiz günlerde bir ölümlü bir kazaya neden oldu. Kazada yaşamını yitiren ise aslında Tesla takipçilerinin ve okurlarımızın tanıdığı bir isim.

 Kazada Ölen Test Pilotu Kim?

Joshua Brown adlı test sürücünü Tesla araçlar ile gerçekleştirdiği sürüşlerden hatırlayabilirsiniz. Bunlardan en etkileyici olanını buradaki haberimizde sizler ile paylaşmış ve Brown’un Tesla’nın otomatik pilotuna övgüler yağdırdığı videoyu paylaşmıştık. Gerçekten de aşağıdaki videoda Tesla Model S iyi bir refleks göstermiş ve ilerlediği şeride giren kamyonu görünce aracı hızlıca sağa çekerek kazayı önlemişti. Aracın test sürücüsü Joshua Brown ise Tesla Model S’in bu hareketi karşısında duyduğu memnuniyeti YouTube paylaşımında dile getirmişti.
 
 

 Kazanın Nedeni Otomotik Pilot mu?

Maalesef sonraki sürüşlerden birinde Tesla Model S aynı hassaslığı gösteremedi. Aracın sürücüsü Brown ve otomatik pilotu, aydınlık gökyüzü nedeniyle öndeki traktörün römorkunu fark edemedi ve kaza gerçekleşti. Tesla test sürücü Joshua Brown da bu kazada yaşamını yitirdi. Ünlü ismin YouTube hesabında da en son paylaşımın Nisan ayı başlarında olduğu görünüyor. Kazanın ise 8 Mayıs tarihde gerçekleştiği belirtiliyor. 

 Otomatik Sürücü Tarihi Kanla Mı Yazılacak?

Havacılıkta yaşanan kazalara ve çıkarılan derslere atıfta bulunan “havacılık tarihi kanla yazılmıştır” şeklinde bir söz vardır, sürücüsüz otomobiller için de benzer bir süreçten geçiyor olabiliriz. Test aşamalarında yaşanan tüm kazalar tabii ki daha iyi modellerin geliştirilmesi için veri sağlıyor ancak ne yazık ki can kayıpları da yaşanıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0