iPad İle Piyano Çalmayı Öğreten Akıllı Piyano

0
0
0
0
0
iPad İle Piyano Çalmayı Öğreten Akıllı Piyano
Müzik dersleri kimisi için fazla can sıkıcı, sıradan ve hatta bayağı kalıyor olabilir; ama The One isimli firmanın Indiegogo üzerinde başlattığı kampanya enstrüman çalmayı öğrenmek isteyenler için yeni bir alternatif sunuyor.
88 ağırlıklı tuşa sahip piyano ve 61 tuşlu MIDI klavyeden oluşan iki modeli olan The One’ın akıllı piyanolarının klavye tuşları direkt olarak iPhone ya da iPad’e bağlanarak size hangi tuşlara basmanız gerektiğini gösteriyor ve uygulaması yardımı ile size piyano çalmayı öğretmiş oluyor. Ayrıca dilerseniz yine uygulama üzerinden belirli müzik derslerine erişebiliyor, oyun oynayarak öğrenebiliyor ve çeşitli bestelerin notalarını indirebiliyorsunuz. (eğer klasik falansa üretsiz de günümüzde yaşayan bir sanatçı ise 1 Dollar civarında notalar)

The One’ın piyanoları piyasadaki MIDI klavyelerin kimisinde de mevcut olan yanan tuşlarla öğretiyor; ancak bunlardan farklı olarak The One’ın tuşları siz doğru çalana kadar diğer ölçüye geçmiyor, bu sayede doğru çalmadan şarkıyı bitirmemiş oluyorsunuz. (güzel metot da bence yemez bunu Anadolu çocuğu, 50 kere yazma ödevlerini bile kim adam gibi yaptı ki?)

The One’ın belirttiğine göre geçtiğimiz yıl ürün Çin’de piyasaya çıktığında 700 bin adet satılmış. Şu an yaptıkları hamle, firmanın ilk yurt dışı deneyimi olacak; ancak hazırlıklı olan firma bir yandan kitle fonlama kampanyası Indiegogo’da sürerken bir yandan da üretim bandını harekete geçirmiş bile.

Üretimin başlamasına rağmen Indiegogo kampanyası yapıyor olmasının sebebi ise ilk parti üretimden çıkmadan daha fazla satışı garantilemiş olmak ve nakliye masraflarını mümkün olduğunca avantajlı şekilde kullanabilmek. (önceden satacak hepsini sonra parası alınmış ürünü gönderiverecek, kıyak iş vallaha)
 

52 kilogram ağırlığı olan piyanonun elbette nakliyesi The One için önemli unsurlardan biri; ayrıca en nihayetinde taşınan ürün bir piyano.

Eğer almak isterseniz bu akıllı piyanolardan 88 tuşlu piyano modeline 1499 Dolar (artı bizim ülkedeki vergiler) ufak olan MIDI klavye modeline de 799 Dolar + bizim ülkemizdeki vergiler karşılığında sahip olabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0