Thor'un Çekicine Benzeyen Bilgisayar Kasası: ThermalThor!

1
1
0
0
0
Thor'un Çekicine Benzeyen Bilgisayar Kasası: ThermalThor!
Thermaltake'in yeni bilgisayar kasası, şekliyle Thor'un çekicine benziyor.
Oyun sektörünün gelişmesiyle birlikte oyuncuların kullandığı bilgisayarlar ve bu bilgisayarların parçaları gelişmeye, oyunlara ve oyunculara uyumlu olmaya başladı. Son dönemlerde oyunlara özel olarak üretilen, gelişmiş soğutucu ve ekran kartı gibi özelliklere sahip olan bilgisayarlar, bu özelliklerinin yanı sıra oyuncuların dikkatini çekmesi amacıyla değişik dış görünüşlere de sahip olmaya başladılar.

Farklı tasarımlarıyla tanınan ve bilgisayar kasalarını istedikleri gibi şekillendiren markalardan birisi olan Thermaltake, bu sefer de Thor'un ünlü silahı olan Mjöllnir'i bilgisayar kasasına uyarlamış. Thermaltake, önceden Gandalf adına tasarladığı "Kandalf" adlı kasasıyla da oldukça çok konuşulmuştu.
 

Thor'un çekicine benzeyen bu tasarım aslında Taylandlı bir hayran tarafından tasarlanmış. Thermaltake'e tasarımını gönderen hayran, Thermaltake'den bu projesi konusunda yardım alabilmiş. Kasa şekil olarak çok güzel olsa da bu çekiç şeklinin içine sığdırılabilmesi için oldukça uğraşılmış. Kasanın alt kısmında bulunan ve kasanın dik durmasını sağlayan platform, maalesef biraz fazla yer kaplıyor. Bu nedenle kasanın koyulacağı yerin iyi ayarlanması gerekiyor.

Thermaltake bu kasasını "kullanmak için layık olmak gerekiyor" sloganıyla tanıttı. Kasa gerçekten de Mjöllnir gibi parlak ışıklar saçıp kendi kendine gürlüyor. Fakat bu özelliği istemediğiniz takdirde kapatabiliyorsunuz.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0