Thunderbolt 3, Aynı Anda 2 4K Ekranı Destekleyebiliyor

0
0
0
0
0
Thunderbolt 3, Aynı Anda 2 4K Ekranı Destekleyebiliyor
Intel’in yaptığı açıklamaya göre yeni Thunderbolt standardı, yani hızlı veri aktarım teknolojisinin üçüncü nesli, bir çevirici ile USB Type C girişlerine bağlanabilecek ve aynı anda 4K çözünürlükte iki ekranı desteleyecek kadar hızlı aktarım yapabilecek.
Thunderbolt 3’ün kablosu, üzerindeki küçük yıldırım simgesi dışında USB-C kablosuna zaten çok benziyor (neredeyse aynı) ve bir çevirici yardımı ile USB Type C girişine bağlandığında aktarım hızını da otomatik olarak USB seviyesinde tutabiliyor. (normalde çok daha hızlı aktarıyor kendisi)

USB için değil de kendi kablusu ve Thunderbolt 3 girişi ile birlikte kullanıldığında ise bir önceki neslin 20 Gb olan hızını 2 kat artırıp 40 Gb’a çıkartıyor ve 5Gb olan USB 3.0’dan da 10 Gb olan USB 3.1’den de çok çok hızlı bir veri transferi sağlıyor. (4K çözünürlükte bir filmi 30 saniyenin altında aktarabiliyor) Ayrıca 100 watt güç aktarımı yapan kablo, aynı anda 2 adet 4K çözünürlükte ekranı oynatabilecek kadar stabil ve hızlı veri aktarımına olanak veriyor.

Intel’in açıklamalarına göre Thunderbolt 3 donanımlı cihazlarla 2015 yılının sonlarına doğru karşılaşabiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0