Türk İşi Nehir Üstünde Gezilebilen Modifiye Bisiklet

0
0
0
0
0
Amasya’daki üniversite öğrencileri, nehir üzerinde modifiye ettikleri bisikletle gezmeyi başardılar.
Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi Programı’nda okuyan üniversite öğrencileri, içlerinden bir tanesinin babasına ait hurda bisikleti her iki tarafına yerleştirdikleri damacanaları kullanarak su yüzeyinde yürütmeyi başardılar.

Arkadaki tekerin jantlarını palet haline getirip pedalı çevirdikçe nehir üzerinde gidebildiklerini belirten öğrencilerden Recep Uzun, "Dönem bitirme ödevinde bu projeyi çıkarmaya karar verdik. Başlangıçta yüzeceğine kimse inanmadı. Herkes alay etti. Ama başardık. Gerçekten güzel bir proje çıktı. Çokta eğlenceli. İnsan korkuyor ama bir süre sonra alışıyor" dedi.

Amasya’nın ortasındaki Yeşilırmak üzerinden ulaşımın sağlanabileceğini düşünerek böyle bir projenin aklına geldiğini ve bunu arkadaşlarıyla paylaştığını söyleyen Emre Cansın Yıldırım, bisikletin su üzerinde kalmasını sağlamak için damacanaların içerisine hava bastıklarını ve deneme sırasında akıntıya kapılmamak için bisikleti iple bağlayarak kıyı boyunca takip ettiklerini söyledi.Bisikletin geliştirilip üzerindeki kişi sayısının arttırılabileceğini söyleyen Yıldırım, ellerindeki imkan doğrultusunda bu kadar yapabildiklerini, motor takılıp geriye gidebilme olanağının da sağlanabileceğini belirtti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0