• Anasayfa
  • Donanım
  • Türkiye'nin ilk Snapchat Profilline Sahip Üniversitesi: Boğaziçi Üniversitesi

Türkiye'nin ilk Snapchat Profilline Sahip Üniversitesi: Boğaziçi Üniversitesi

1
0
0
0
0
Türkiye'nin ilk Snapchat Profilline Sahip Üniversitesi: Boğaziçi Üniversitesi
Dünyada kısa sürede en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olmayı başaran Snapchat'e Türkiye'deki öncü üniversitelerden olan Boğaziçi Üniversitesi UniBogazici kullanıcı adıyla giriş yaptı.
Dünyada kısa sürede en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olmayı başaran Snapchat'e Türkiye'deki öncü üniversitelerden olan Boğaziçi Üniversitesi UniBogazici kullanıcı adıyla giriş yaptı.

Teknolojinin yürüyüp gittiği, sosyal medya kullanımının yeme, içme gibi temel ihtiyaçlarımızın arasına girdiği dijital yaşam dünyasında belli başlı üniversiteler de bu dünyaya dijital olarak da ayak uydurmaya başladı. Zaten hali hazırda bulunan üniversitelerin Facebook ve Twitter adreslerinin yanında bazı üniversitelerin de Instagram hesabı bulunmakta.

Fakat belli bir süre kısıtlaması ile resim ve video paylaşımı yaptığımız, birçoğumuzun ilk başlarda "Çok gereksiz abi ya" dediğimiz fakat hepimizin akıllı telefonlarında bulunan Snapchat uygulamasına daha önce Princeton ve Michigan gibi dünyaca ünlü üniversiteler hesap açmıştı. Ülkemizin de dünyaca ünlü üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi, öğrencilerin, öğretmenlerin, mezunların ve üniversite adaylarının iletişimini kuvvetlendirmek amacıyla açtığı UnıBogazici profilinde manzara, yemekhane, yurtlar, dersler, küyüphane gibi üniversite hayatını yansıtan görüntüleri öğrenci diliyle paylaşıyor.

Bakalım ilerleyen günlerde diğer üniversitelerimiz de Boğaziçi Üniversitesi'ne katılacak mı?

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0