• Anasayfa
  • Donanım
  • Türkiye'nin İlk Turistik Denizaltısı Nemo Seferlere Başlıyor

Türkiye'nin İlk Turistik Denizaltısı Nemo Seferlere Başlıyor

0
0
0
0
0
Kıyılarımızın ve sualtı zenginliklerimizin değerlendirilmesi bağlamında oldukça etkili bir proje olacak olan turistik denizaltı Nemo seferlere başlamak için gün sayıyor.
Türkiye'nin ilk turistik denizaltısı olma özelliğini taşıyan ve misafirlerine oldukça değişik bir tecrübe yaşatmayı hedefleyen Nemo adlı denizaltı, Antalya sahillerine geldi. Kanarya Adaları'ndan yola çıkan ve uzun bir yolculuğun ardından Alanya'da su altı turlarına başlamak adına Antalya'ya gelen Nemo, kısa süre sonra günde 6 kez düzenleyeceği seferlerine başlayacak.

20 metre uzunluğa sahip olan denizaltı aynı zamanda 4 metre eninde ve 6,5 metre yüksekliğinde. 48 kişilik kapasitesi olan Nemo tam 106 ton ağırlığında. 48 kişilik yolcu sayısına 80 saate kadar oksijen sağlayabilen sisteme sahip olan Nemo, 110 metre derinliğe kadar da dalış gerçekleştirebilmekte.

Yolculuk yapacağı özel rotası şimdiden belirlenmiş olan Nemo, ziyaretçilere 40 metre derinlikteki kanyonları gezdirecek. Nisan ayında ilk seferlerine başlayacak olan Nemo, 11 ay boyunca turlarına devam edecek. 2017 yılında ise Nemo gibi yeni bir denizaltı daha Türkiye'ye gelecek hizmete başlayacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0