• Anasayfa
  • Donanım
  • Artık Twitter'da Birden Fazla Kişiyi Aynı Anda Engelleyebilirsiniz

Artık Twitter'da Birden Fazla Kişiyi Aynı Anda Engelleyebilirsiniz

0
0
0
0
0
Twitter'da birini engellemek veya susturmak için sayfasına gitmeniz oradan engellemeniz ya da susturmanız mümkündü. Fakat son gelen güncelleme ile herşey değişti.
İnternet ortamında tacize uğramak, sadece kadınların değil artık erkeklerin de başına gelen en büyük sorunlardan bir tanesi. Buna bir çözüm bularak aldığı kararı açıklayan Twitter, yaşanan elektronik taciz olaylarının önüne geçilmesini sağlayacak.

Twitter > Ayarlar > Engellenmiş Hesaplar kısmına girerek engellediğiniz kişilerin listesini takipçilerinizle paylaşabileceksiniz. .csv formatında otomatik olarak aktarılan engellilerin bulunduğu liste, takipçileriniz tarafından “içe aktar” seçeneği kullanılarak görülüyor. Daha sonra bu liste üzerinden takipçileriniz de kolay bir şekilde engellediğiniz kişileri tek tık yaparak engelliyor.

İçe aktarma kısmındaki tüm hesapları seçebilir, ya da aralarından istediğiniz hesapları ayırarak engelleme yapabilirsiniz. Tacizlerin önünü “deşifre” ederek kesmek isteyen Twitter’ın bu hamlesinin ne kadar yararlı olacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0