• Anasayfa
  • Donanım
  • Uber Uygulaması İle Taksi Çağıran Kadın Şoför Tarafından Araçtan Atılarak Ezildi!

Uber Uygulaması İle Taksi Çağıran Kadın Şoför Tarafından Araçtan Atılarak Ezildi!

0
0
0
0
0
Avustralya'da yaşanan bir olayda bir taksi uygulaması olan Uber üzerinden taksi çağıran kadın taksiden atılarak ezildi.
Bildiğiniz gibi artık hayatımızı kolaylaştıran binlerce mobil uygulama var. Örneğin harita uygulamaları. Size nereye gitmek istiyorsanız gidebileceğiniz en kısa yolu göstermekte. Hatta bazıları trafik yoğunluğunu bile takip ederek size "Abi o tarafta trafik sıkışık, sen sağdan kaç" diyecek hale geldi. Arabası olmayanlar için ise artık hemen hemen her şehire ait toplu taşıma uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamalar ile de nereden hangi numara geçiyor, kaç dakika sonra geçecek, nerede inmeniz gerek vb birçok detayı görebiliyorsunuz.

Bir de yine ulaşımda oldukça işimize yarayan taksi uygulamaları var. Ülkemizde BiTaksi olarak örneğini görmüş olduğumuz Uber adındaki bir uygulama bu işin başında gelmekte. Hem kullanışlı olması hemde dünya genelinde en çok tercih edilen uygulama olmasıyla nereye giderseniz gidin (Özellikle Avrupa ve Amerika kıtası) Uber ile taksi çağırıp istediğiniz yere gidebilirsiniz.Ancak bu sefer Uber için pek de hoş karşılanmayan bir durum yaşandı. Avusturalya'da Queensland’s Gold Coast bölgesinde Uber ile taksi çağıran Sascha Pangallo adlı bir kadının yaşadığı olay dikkat ve tepki çekti. Kadına göre Uber üzerinden taksi çağıran Pangallo, gelen taksici tarafından uygulama üzerinden seçtiği güzergaha gitmeyi reddetmiş. Bu sebeple tartışan kadın, şoför tarafından uygulama ile çağırıldığına atarlananak kadını arabadan dışarı sürüklemeye çalışmış.Bir anda etrafta kalabalığın olduğunu farkeden sürücü kendi koltuğuna geri dönerek araçtan tam çıkmamış olan kadına aldırmadan aracı hareket ettirmiş ve kadını ezmiş. 24 yaşındaki kadının bacağının üzerinden geçen sürücü kadını hastanelik ederek uzaklaşmış. Sürücüden şikayetçi olan kadının tüm masrafları da derhal Uber tarafından karşılanmış ve kullanıcıların güvenliği ve diğer önlemleri arttıracaklarını duyurmuş. Ayrıca Uber sürücülerinin çeşitli sorulara tabi tutulduğunu, sürücü ve kriminal geçmişine bakılarak seçildiği belirtilmiş.

Yani aslına bakarsanız Uber açısından bir sorun görünmüyor, ancak Uber gibi bir uygulamanın sürücülerine ara ara bilgi güncellemesi yapması gerektiğini de görüyoruz. Umarız Taxi.eu ve BiTaksi gibi uygulamar da bu tarz denetimleri düzgünce yapıyorlardır. Yoksa bir uygulamaya güvenerek yapılan yolculuklarda böylesi sorunlar ve sıkıntılar ile karşılaşmak hoş olmaz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0