• Anasayfa
  • Donanım
  • Microsoft'un Katlanabilir Klavyesi 100 Dolar'a Satışa Çıkarıldı

Microsoft'un Katlanabilir Klavyesi 100 Dolar'a Satışa Çıkarıldı

0
0
0
0
0
Microsoft'tan Android ve iOS mobil işletim sistemleri ile de uyumlu olan ve katlanabilir özellikteki klavyesi Universal Foldable Keyboard'u tanıttı.
Microsoft bu sefer artık sayılı günler kalan Windows 10'u ile değil, kendi üretimi özel bir klavyesi ile karşımıza çıktı. Özel diyoruz, çünkü bu klavye sadece bilgisayarlar ile değil, aynı zamanda iOS ve Android mobil işletim sistemleri ile de uyumlu çalışabiliyor. Microsoft yapımı olduğu için Windows Phone'lar ile herhangi bir uyum sorunu da haliyle yok.

Ancak özel yapan sadece bu da değil, Çünkü bu klavye kablosuz ve katlanabiliyor. Evet ortadan ikiye katlayıp daha taşınabilir yapılan klavyeyi çantanıza dizüstü bilgisayarınızın yanına da koyarak istediğiniz yere taşiyabileceksiniz.Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi T-Y, G-H, B-N hizasından ikiye bölünen klavye tam bu boşluk tarafından katlanabilir bir yapıda. Bu sebeple kullanımı biraz sıkıntı olabilir fakat 10 parmak kullanıcılarını etkilemeyecek bir durum olduğunu da belirtmiş olalım.İnce ve hafif yapısı ile dikkat çeken Universal Foldable Keyboard adındaki klavye iş ve normal kullanıcılara yönelik olduğu için rahat bir tuş hissi uyandırıyor. Hatta klavye hissiyatı Surface 3'ten nemalınarak yapılmış. Ayrıca suya ve toza karşı da dayanıklı olan klavyenizin üzerine birşey dökerseniz silin, geçecektir.

Microsoft mağazalarında, Microsoft online mağazasında ve Amazon'da satışa çıkan bu klavye 99.95 Dolar, yani 100 Dolar gibi bir fiyatıyla normal bir klavye için oldukça yüksek bir fiyata sahip olduğunu görüyoruz. Bunu da katlanabilir yapısı ve tüm platformlar ile uyumluluğu sayesinde arttırıldığını söyleyebiliriz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0