USB 3.1 Teknolojisiyle Kablolar Artık Çöpe Gidecek

0
0
0
0
0
USB 3.1 Teknolojisiyle Kablolar Artık Çöpe Gidecek
USB’nin son teknolojisi olan USB 3.1, bize beklenenden çok daha fazlasını verecek. Video Electronics Standarts Association (VESA’nın) yaptığı açıklamada, USB 3.1 ve Type-C konektörleriyle birlikte DisplayPort teknolojisi yardımıyla, iki cihaz arasında ses ve görüntü yapılabileceğini duyurdu.  
USB’nin son teknolojisi olan USB 3.1, bize beklenenden çok daha fazlasını verecek. Video Electronics Standarts Association (VESA’nın) yaptığı açıklamada, USB 3.1 ve Type-C konektörleriyle birlikte DisplayPort teknolojisi yardımıyla, iki cihaz arasında ses ve görüntü yapılabileceğini duyurdu.  
 
Bunun başarılmasının arka planında, USB dışı sinyallerin bağlantı üzerinden aktarılmasına izin veren Alternate Mode uzantısı. Yapılan açıklamalarda, Thunderbolt’a benzer bir şekilde olan bu özellik, USB-IF ve Type-C’nin fiziksel katmanı arasında daha yakın bir iş birliği kuruyor.
 
VESA’nın basın açıklamasında, DisplayPort Alt Mode destekleyen ürünlerin doğru adaptörler aracılığıyla HDMI, DVI ya da VGA gösterimi yapabilmesi mümkün olacak.
 
Uzun lafın kısası USB 3.1 teknolojisi ve Type-C bağlantıları, sadece çift yönlü takılabilen konektörler ve daha fazla hızdan ibaret olmayacak; “her iş için kullandığımız kablo” kargaşasından da kurtulmamızı sağlayacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0