• Anasayfa
  • Donanım
  • Üst Seviye İşlemcilerin 2013-2016 Yılları Arasındaki Geekbench Puanları!

Üst Seviye İşlemcilerin 2013-2016 Yılları Arasındaki Geekbench Puanları!

1
0
0
0
0
Mobil cihazlarımızın en önemli parçalarından birisi olan işlemcilerin değerlendirildiği Geekbench çizelgesine göre puanları.
Mobil cihazlarda bulunan en önemli donanımlardan birisi işlemcilerimizidir. Bundan birkaç sene önce telefonları "akıllı telefon" olarak anmamızı sağlayan işletim sistemelerinin ve özelliklerin ortaya çıkmasıyla birlikte işlemcilerin üzerine düşen görev her zamankinden büyük bir hal aldı. Bu nedenle markalar ve işlemci üreticileri, bu donanımları mobil cihazlara en uyumlu şekilde üretmeye çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde işlemci üreticileri tarafından 3 yeni işlemci tanıtıldı. Bunlar Samsung Exynos 8890, Qualcomm Snapdragon 820 ve Huawei Kirin 950. Tanıtımı gerçekleştirilen ve daha şimdiden hangi telefonlarda bulunacakları belirtilen bu cihazların ne kadar iyi olduklarını karşılaştırmak konusunda işelmcilerin performanslarının gösterildiği Geekbench testleri gerçekleştirildi ve performanslarının bulunduğu çizelge paylaşıldı.



Çizelgede sadece yeni çıkan işlemciler değil, aynı zamanda Apple'ın işlemcisi A9'u da görmek mümkün. Sonuçlara bakacak olursak Geekbench değerlendirilmesine göre en iyi performansa sahip işlemci Exynos 8890. Kendinden bir önceki modeli olan Exynos 7420'nin kırmızı olarak gösterildiği değerlendirmede ne kadar ilerleme kaydettiği görülebilen işlemci, Apple A9'u geride bırakmayı başarmış.

İkinci sırada MediaTek Helio X10 işlemci var ve onu 100 puan arkasından Huawei Kirin 950 izliyor. Qualcomm Snapdragon 820 ise beklenilen performansı sunamayarak 5300 puanda kalmış. 

Kaynak: PhoneArena 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0