• Anasayfa
  • Donanım
  • Valve'in Steam Makineleri İçin Ön Sipariş Alımı Başladı

Valve'in Steam Makineleri İçin Ön Sipariş Alımı Başladı

0
0
0
0
0
Valve'in oyun dünyasının belkide seyrini değiştirecek efsane Steam Makineleri, ön sipariş almaya başladı.

Valve'nin pek çok ortaklık ile birlikte piyasaya süreceği Steam Makineleri ve Steam Controller'lar, 10 Kasım'da resmi olarak satışa çıkacak. Ancak erken deneyim isteyenler için ön siparişler bugünden itibaren alınmaya başlandı.

Birkaç şirket şimdiden Steam Makineleri benzeri donanımlar satmaya başlamış durumda. Ancak bu cihazların hepsi Windows işletim sistemi ile çalışmakta. Steam Makinesi deneyimini tam anlamıyla tecrübe etmek isteyenler için SteamOS ön sürümü mevcut. Yeni duyurulan Alienware ve Cyberpower cihazları da, Linux tabanlı bu oyun arayüzüne sahipler. Her iki şirketin de Steam Makinelerinin farklı özelliklere sahip modelleri mevcut ( Tüm Steam Makinelerinin fiyatları da dahil detaylı özelliklerine bu haberimizden ulaşabilirsiniz).

   


Valve'den yapılan açıklamaya göre, Steam Makineleri ile uyumluluğu bulunan binden fazla oyun yayınlanacak. Ancak bu oyunların büyük bir kısmı, Linux tabanlı makineler için olacak. Linux tabanlı işletim sistemine sahip olmayan Steam Makineleri'nden herhangi birinde oyun oynamak isteyenlere, Windows bilgisayarları için ''Steam's in-home streaming'' sistemi mevcut. Bahsettiğimiz sistem de; ana bilgisayarınızdaki görüntü, ses ve kontrol gibi özellikleri yerel ağ üzerinden başka bir cihaza aktarmanızı sağlamakta. Bu sayede, örneğin bilgisayarınıza yüklediğiniz yüksek kalitede bir oyunu, sıradan, düşük özellikte bir laptop'da oynabiliyorsunuz. Yani ana bilgisyarınızdaki oyunlarda dahil herşeye, farklı bir cihazdan kendi yerel ağınız üzerinden erişebiliyorsunuz.
Steam Makineler'i bugün ön sipariş alımına başladı. Ön sipariş verenler, cihazlara Eylül ayında kavuşacak. Yani resmi çıkış tarihinden bir ay önce. Ayrıca Valve, bilgisayarınızı televizyonunuza aktararak, oyunları televizyonunuzdan oynama imkanı sunan Steam Link ve Steam Controller'ı da yakın bir zamanda satışa çıkaracak. Her iki cihazın da fiyatları 50'şer dolar.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0