• Anasayfa
  • Donanım
  • Elektronik Aksamlar İle Beraber Üretim Yapan 3D Yazıcı: Voxel8

Elektronik Aksamlar İle Beraber Üretim Yapan 3D Yazıcı: Voxel8

1
0
0
0
0
"Dünyanın ilk 3D elektronik ürünleri yazıcısı" ünvanını kazanan Volex8, klasik 3D yazıcılardan farklı olarak elektronik aksamları da üreterek çıktı olarak size hazır ürün sunmasıyla dikkat çekiyor.
Volex8 adlı yeni bir 3D yazıcı firması bildiğimiz 3D yazıcılar ile yapılabilecek şeyleri en üst seviyeyeye çıkararak elektronik cihaz üretebilmesi ile ön plana çıktı. Yani bir elektronik parça değil direkt olarak elektronik parçaları da içinde bulunan bir ürün ortaya koyuyor.

Örnek vermek gerekirse normal bir 3D yazıcıdan drone üretmek isterseniz drone'un plastik ya da metal parçalarını tek tek üretip sonradan elektronik parçalarını kendiniz eklemeniz gerekiyor. Fakat Volex8 firmasının üretmiş olduğu 3D yazıcı elektronik parçaları da kendisi üreterek sizi büyük bir dertten kurtanıyor. Böylece yazıcıdan alacağınız ürün tamamen hazır ve tüm elektronik aksamları hazır bir şekilde karşınıza çıkıyor.

Termoplastik, elektromanyetik gibi parçaları da üretim esnasında aynı anda üretebilen Volex8, Autodesk'e tam uyumlu olarak çalışıyor. Böylece Autodesk üzerinden katmanlar halinde hazırladığınız ürün hazır bir şekilde ve çalışır durumda karşınıza çıkıyor.FFF teknolojisini kullanan ve gümüş mürekkep kullanımına da olanak sağlayan Volex8, şu anda teknolojinin nerelere geldiğinin güzel bir kanıtı olarak görülüyor. 9.000 Dolar, yani 25 Bin TL gibi bir fiyata sahip olsa da yapabildiklerine göre çok iyi iş çıkartabilecek Volex8, ileride daha da geliştirilip, endüstriyel bir hal alabilecek. Yani kısa süre içerisinde fabrikalarda farklı farklı üretim bölmeleri yerine tek bir devasa 3D yazıcı ile tüm üretimlerin hallolacağını görebiliriz.Voxel8 ile ilgili detayları buradan öğrenebilir, aşağıdaki videodan da sistemini görebilirsiniz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0