• Anasayfa
  • Donanım
  • Windows 10'lu Canavar HP Elite x3'ün Fiyatı ve Çıkış Tarihi Sızdı

Windows 10'lu Canavar HP Elite x3'ün Fiyatı ve Çıkış Tarihi Sızdı

1
1
0
0
0
HP'nin Windows Phone işletim sistemiyle çalışan üst seviye akıllı telefonu HP Elite x3'ün fiyatı ve piyasaya çıkacağı tarih sızdırıldı.
Android ve iOS işletim sistemiyle kıyaslandığında sektörde çok küçük bir yere sahip olan Windows Phone işletim sistemi her ne kadar uygulama desteği açısından sıkıntı yaşasa da özellikle dizüstü pazarında Microsoft ile uzun süredir birlikte çalışan şirketler akıllı telefonlarında Windows Phone işletim sistemini tercih etmeye devam ediyor.

Dünyanın önde gelen dizüstü bilgisayar üreticilerinden HP'nin Windows 10 Mobile ile çalışan üst seviye akıllı telefonu HP Elite x3'ün satış fiyatı ve çıkış tarihi ortaya çıktı. Sızdırılan bilgilere göre HP Elite x3, 699 dolar fiyat etiketiyle 29 Ağustos tarihinde ilk olarak ABD'de satışa sunulacak.


 

 HP Elite x3 Teknik Özellikleri

6 inçlik QHD çözünürlüklü ekranı bulunan HP Elite x3 süslü tabiriyle phablet sınıfına giriyor. Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisinden gücünü alan cihaz Microsoft Windows 10 işletim sistemiyle çalışıyor. Cihaz 4GB RAM ve 64GB depolama alanıyla geliyor ayrıca cihaz microSD kart destekliyor. Cihazda 16MP çözünürlüklü arka, 8MP çözünürlüklü ön kameraya yer veriliyor. Ayrıca HP Elite x3'ün 4150mAh kapasiteli bataryası mevcut.

Teknik özelliklerine göre kabul edilebilir bir fiyatla karşımıza çıkan HP Elite x3'ün belki de tek handikapı Windows 10 Mobile ile çalışması. Açıkçası Windows 10 Mobile platformunun pek de iyiye gittiği söylenemez.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0