Xbox Elite'in Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!

1
0
0
0
0
Microsoft, özellikle profesyonel oyuncuların çoğunun hayali olan Xbox Elite'in fiyatını ve çıkış tarihini E3'te açıkladı.
E3 etkinliği devam ederken, oyunlar kadar oyunları oynadığımız platformlar da ön plana doğal olarak çıkıyor. E3 ile pek çok yeni oyuna kavuşan platformlardan biri de Xbox. Ancak bu haberimizde konu Xbox'tan çok Xbox oyun kolu ile alakalı.

Microsoft'un E3'te tanıttığı Xbox Elite oyun kolu, bildiklerimiz, alışık olduklarımızdan çok farklı. Çünkü kolun tuşları kolaylıkla sökülüp takılabiliyor. Tabi olay sadace sök-tak değil. Kısaca örnek vermek gerekirse; Xbox Elite'i tıpkı bir kulak içi kulaklık gibi düşünebilirsiniz. Hani genelde kulak içi kulaklıkların kutusundan çeşitli boyutlarda pedler çıkar, sizde kulağınıza en uygun olanı seçip kulaklığa onu takarsınız.İşte Xbox Elite'in de olayı tam olarak bu. Oyun kolu ile birlikte yanında hem normal hem de analog kontrol butonları için farklı tercihlerde ekstra butonlar bulunmakta. Yani oynadığınız oyuna ya da kendi keyfinize göre farklı butonları rahatlıkla oyun kolunuza takabilirsiniz. Örneğin ben Fifa ya da Pes oynarken genelde analog kısmı kullanırım. Ancak bazı oyun kollarının analog kısımları fazla oval olduğundan ani hamlelerde (rakibi sağa sola yatırırken deyip havamı da atayım) parmaktan kayabiliyor. Bu sebepler biraz daha keskin hatlara sahip analoglar, daha elverişli oluyor. İşte bu gibi durumlarda devreye girecek çözüm Xbox Elite. 
 


Özellikle profesyonel oyuncular için Xbox Elite, videoda da gördüğünüz gibi oldukça kullanışlı bir tasarıma sahip. Kolun bir diğer özelliği ise ayarları saklaması. Klasik tuş ayarlarını kullanmak istemezseniz kendi tuş ayarlarınızı yapıp Elite'e kaydedebiliyorsunuz. Tam ortada bulunan switch kısmı sayesinde standart tuş ayarı ya da özel olarak yaptığınız kendi tuş ayarınız arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Hem Xbox One hem de Windows 10 ile uyumlu olarak kullanabileceğiniz Xbox Elite, Ekim ayında 150 dolardan satışa sunulacak. 

Kaynak: The Verge
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0