• Anasayfa
  • Donanım
  • Microsoft'un 4K Destekli Yeni Konsolu Xbox One S Ortaya Çıktı!

Microsoft'un 4K Destekli Yeni Konsolu Xbox One S Ortaya Çıktı!

1
1
0
0
0
E3 2016 öncesi oyun ve konsol üreticileri yeniliklerini art arda tanıtmaya başladı. Microsoft'un bugün gerçekleşecek tanıtım etkinliğinde resmen duyurulması beklenen yeni Xbox One S ortaya çıktı.
Dünya çapında tüm oyun severler gözlerini E3 2016 fuarına dikti ve oradan gelecek haberleri bekliyor.  14 - 16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyon öncesi üreticiler de yeni cihazlarını ve oyunlarını tanıtmaya başladı. Microsoft’un bugün saat 19.30’da gerçekleşecek özel etkinliğinde tanıtılması beklenen Xbox One S şimdiden ortaya çıktı.

 Yeni Cihazın Önemli Özellikleri Neler?

İnternete düşen sızıntılara göre, Xbox One S modeli hali hazırda satışta olan Xbox One’ın 4K desteği ile güncellenmiş hali. Ultra yüksek çözünürlüklü televizyonlar için 4K oyun desteği sunan Xbox One S’in tek özelliği bu değil.  High Dynamic Range (HDR) desteği de barındıran konsolda karanlık ve aydınlık noktalarda ışık dengesizlikleri yok edilerek detayların ortaya çıkması sağlanıyor.

 Yeni Xbox One S Büyük Ölçüde Küçüldü!

Yeni cihazda boyutların oldukça küçüldüğü de dikkat çekiyor. Microsoft’un ölçümlerine göre Xbox One S modeli Xbox One’a göre yüzde 40 daha küçük. Dikey kullanıma olanak sağlayan ayaklıklar ile gelen Xbox One S’in fiyatı ve diğer detaylar henüz belli değil. Yeni nesil Xbox One S hakkında hayati bilgiler sızsa da tüm detayları öğrenebilmek için akşamı beklememiz gerekiyor.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0