Xiaomi'den 49 inç Televizyon

1
0
0
0
0
Xiaomi'den 49 inç Televizyon
Özel etkinliğinde tanıtılan  49 inç televizyon ile birlikte çinli marka Xiaomi teknoloji dünyasında hatrı sayılacak bir yer edindi.
Aynı etkinlikte iPad Mini’ye rakip olarak piyasaya sürdükleri MiPad isimli tabletlerini de tanıtmışlardı. Geçtiğimiz eylül ayında bir alt modelini duyurdukları üst düzey televizyonun yeni bir modeli çıktı. Televizyon 49 inç ve 4K video çözünürlüğüne sahip olmasıyla dikkat çekici. Aynı zamanda 3D özelliğine sahip olması ürünün kalitesini gözler önüne seriyor. Televizyonun işletim sistemi android 4.3 ve MiPad gibi MIUI TV arayüzünü kullanıyor.

Ürünün teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, çerçevesi 6.2mm kalınlığında. Cihaz yüksek kalitesini MediaTek’in MStar 6A918 çipinden alıyor. Çip 4 çekirdekli ve 1.45 Ghz performansı var. Televizyonda 2 GB ram bellek ve 8 GB dahili hafıza yer alıyor. İsterseniz SD kart ile 64 GB’a kadar çıkartabiliyorsunuz.

Cep telefonunuza televizyonun uygulamasını indirip cep telefonunuz ile de kontrol edebiliyorsunuz. Ortalama her evde yaşanan kumanda kaybolma durumu bu televizyonda yok, cihazın üzerinde yer alan “kumandam kayboldu” tuşuna basıyorsunuz ve tv’nin kumandasından ses çıkıyor. Cihazın kumandası da Bluetooth ile bağlantı kuruyor. Özelliklerini yaza yaza bitiremediğimiz Xiaomi marka televizyonda özellik bakımından yok yok. Cihazın fiyatı 640 dolar olarak belirlenmiş. Fakat Türkiye pazarına girmesi planlanmıyor.  Xiaomi isimli çin markası ataklarına son hızda devam ediyor bakalım bir sonraki ürünleri ne olacak.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0