Xiaomi Mi5, 11 Kasım'da Tanıtılacak!

0
0
0
0
0
Çinli firma Xiaomi'nin merakla beklenen telefonu Mi5 için geri sayım başladı.
Son dönemlerde mobil cihaz pazarının yıldızı olan Çinli firmalar içinde öne çıkanlardan biri de Xiaomi. ''Mi'' serisi telefonları ile kullanıcıların dikkatini çeken ve oldukça olumlu yorumlar alan Xiaomi'nin yeni amiral gemisi olması beklenen telefonu Mi5, çok kısa bir süre sonra tanıtılabilir.

Çin kaynaklı olarak sızdırlan bir görsele göre, Xiaomi 11 Kasım günü büyük bir etkinlik düzenleyecek. Görselin başlığında ise ''MI Dual 11'' ifadesinin kullanılmış oluşu, Xiaomi cephesinden iki yeni akıllı telefon gelebileceği yönünde söylentilere neden olmuş durumda.
 

Bu telefonlardan biri yüksek ihtimalle Mi5 olacak. Diğer cihaz için henüz bir bilgi bulunmasa da çoğu kaynak Redmi Note 2 Pro'dan söz etmekte. Görselin alt kısmında yer alan ifadeye göre de Xiaomi, etkinliğini ''Bu sefer büyük oynuyoruz! Yeni akıllı telefonlarımız 11 Kasım'da sizlerle!'' ifadeleriyle tanıtmış. Burada bahsi geçen ''büyük oynama'' ifadesi de, muhtemelen Mi5'e bir referans. Zira, dediğimiz gibi Mi5, Xiaomi cephesinin yeni amiral gemisi olacak ve beklenen özellikler oldukça dikkat çekici.

Bu özelliklere bir göz atacak olursak; özellikle işlemci konusunda Mi5 piyasaya damga vurabilir. Çünkü ortalıkta dolaşan söylentiler doğru çıkarsa Mi5, 11 Kasım günü karşımıza Snapdragon 820 çipset ile gelerek bu bağlamda bir ilke imza atacak. Bunun yanı sıra Mi5'te 5.2-inç QHD ekran, 4GB RAM, 16 ve 32GB seçenekleriyle dahili depolama alanı, 16MP arka, 8MP ön kamera, 3030mAh batarya, USB-C port ve parmak izi okuyucu sensör gibi özellikler de beklenmekte.Özellikle teelfonun 820 çipset ile gelmesi oldukça gerek Xiaomi, gerekse Qualcomm cephesi için bir kumar olarak görülebilir. Çünkü Snapdragon 820'nin henüz resmi olarak doğrulanmış test sonuçları bulunmuyor (bazı kaynaklarda sızdırılmış bilgiler mevcut, ancak bir telefon eşliğinde henüz tabii olduğu bir test yok). Bakalım 11 Kasım günü karşımıza nasıl bir Xiaomi telefonu gelecek?

 Kaynak: TimesNews
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0